V talianskom Palerme rapídne vzrastá počet imigrantov. Medzi nimi sú aj gangsterské skupiny z Afriky, ktoré strieľajú po nevinných ľuďoch. Voči tomuto sa rozhodla zakročiť známa talianska mafia Cosa Nostra!

Kedysi by sa imigranti v talianskom Palerme hľadali len ťažko. Sám starosta Leoluca Orlando si spomína, že do svojich 30-tich žiadneho nikdy nevidel. Situácia sa však zmenila a mesto teraz nazýva mestom imigrantov po tom, čo do neho prúdia stovky nových utečencov a ich počet vzrástol počas utečeneckej krízy z 5 na 25 %. Najväčším problémom je, že medzi nimi sa do mesta skryte dostávajú aj nebezpečné africké gangy.

cosa nostra vyhlasila vojnu imigrantom
Útočník so zbraňou sa chystá na útok.

Nepokoje sa v Palerme stupňujú najmä od minulého týždňa, kedy bol takýmto gangstrom, Emanuelom Rubinom, zastrelený nevinný človek na ulici za bieleho dňa. Muž útok síce akoby zázrakom prežil a Rubinovi hrozí trest odňatia slobody 16 rokov, no mafii došla trpezlivosť a mieni konať. Cosa Nostra si svoje mesto nechce dať a domáci očakávajú odvety.

cosa nostra vyhlasila vojnu imigrantom
Rubinovi hrozí za útok 16 rokov.

Znepokojený je aj starosta a dodáva: “Palermo nie je viac talianskym mestom. Nie je ani európskym. Môžete sa prechádzať ulicami a cítiť sa, akoby ste boli v Istanbule alebo Bejrúte.” Sused, ktorý žil vedľa útočníka, prehlásil, že sa začala vojna: “Som vydesený, toto sa bude zhoršovať. Viac migrantov, viac atakov. Toto bola prvá streľba, no určite nie posledná.”

Útok za bieleho dňa v uliciach Palerma

Zdroj: dailymail.co.uk, Youtube.com | Foto: Youtube, wikipedia