Každý máme svoje problémy. Niekto menšie, niekto väčšie. Keď však v akomkoľvek probléme zohráva hlavnú úlohu dieťa, aj ten najmenší problém je tým najväčším na svete.

Dieťa je pre svojich rodičov všetko. Rovnako ako pre matku, tak i pre otca. No ak je medzi rodičmi konflikt, muž odchádza a dieťa automaticky ostáva matke, je ešte pochopiteľné – ona ho porodila, ona ho kojila, pokiaľ je s ním na materskej, je na ňu viac naviazané atď. Ale je tu vždy aj otec, a to, že si v určitých veciach neporozumel s matkou, neznamená, že nemá právo stretávať sa so svojim dieťaťom.

Rovnakým prípadom je aj muž z Humenného, ktorý sa rozhodol zverejniť svoj osud prostredníctvom krátkeho videa a upozorniť na skutočnosť, ktorá je, bohužiaľ, u nás bežná. Je otcom malého dievčatka, ktoré sa narodilo v roku 2012. Spočiatku bolo všetko v poriadku, no s manželkou sa pravdepodobne ich cesty rozdelili, čo zapríčinilo, že svoju malú videl naposledy pred takmer deviatimi mesiacmi. Napriek tomu, že za ňou chodí každú nedeľu do Rožňavy, vždy sa celá manželkina rodina tvári, že nie je doma a mladému mužovi nikto neotvára a ani sa neozýva. Nevie, ako vyzerá jeho dcéra, či je zdravá, nevidí, ako rastie. Niektorí otcovia majú svoje deti v paží a tí, ktorým na nich záleží sa s nimi nemôžu stretávať, aj keď by tak veľmi chceli. Úrady o tejto situácii vedia a nerobia voči tomu žiadne kroky. Súd predsa Humenčanovi dovolil dcéru navštevovať, prečo teda všetci ignorujú to, že manželka toto rozhodnutie nerešpektuje?

Mladý muž žiada o zdieľanie jeho videa, aby sa o tomto probléme a nespravodlivosti páchanej v našom štáte dozvedelo čo najviac ľudí. Všetci vidia, že takýto problém tu je, že existuje, no nikto nič nerieši, pretože dieťa je so svojou matkou. Ale čo otec? On je akože len muž, ktorý má srdce z kameňa, a teda odlúčenie nejako zvládne? Nie, aj on má rovnaké právo na dieťa ako jeho matka, aj on je milujúci tvor a jeho dieťa je pre neho najdôležitejšou vecou v živote! Preto sme sa rozhodli posunúť vám toto video aj my!