Pre všetkých milovníkov poriadnej dávky adrenalínu máme dva skvelé tipy, ktoré by mohli dokonale a na maximum otestovať vašu odvahu. Ak ste k tomu aj zanieteným turistom, tak nadšenie z týchto miest bude pre vás o to intenzívnejšie.

Počuli ste už niekedy o Caminito del Rey a Mount Huashan? Ak ste ešte nemali tú česť, tak vám obe turistické lákadlá trošku priblížime. Nachádzajú sa síce na dvoch rôznych miestach Zeme, no jeden zo spomínaných chodníkov je pre Slovákov veľmi dobre dostupný.

Caminito del Rey, Španielsko

Reč je o turistickom chodníku Caminito del Rey, ktorý nájdeme neďaleko španielskeho mesta Malaga, do ktorého lieta pravidelná linka nízkonákladovej leteckej spoločnosti z Bratislavy. Ako sme spomínali, dostupnosť zo Slovenska je preto vynikajúca. Tento hrôzostrašne vyzerajúci chodník bol kedysi široký ledva jeden meter a kvôli bezpečnosti bol na 14 rokov uzatvorený. Po jeho rekonštrukcii je opäť dostupný, pribudli zábradlia a aj istenie, takže adrenalínoví nadšenci si ho môžu kedykoľvek dosýta užiť.

Mount Huashan, Čína

Ak vám nerobí problém zájsť si aj na vzdialenejší výlet, tak v tomto prípade odporúčame Kvetinovú horu, teda Mount Huashan v Číne, kde nájdete ďalší turistický chodník s prívlastkom najnebezpečnejší. Je to zároveň miesto s veľkým náboženským významom, kde pred vyše 2 000 rokmi vznikol taoistický kláštor. Je až neuveriteľné, že práve na takomto ťažko dostupnom mieste dokázali mnísi postaviť kláštor, keď jediná prístupová cesta je doslova balansovaním medzi životom a smrťou. Dnes sa po adrenalínovom chodníku vedúcom k piatim vrcholom môžete vydať aj vy, ak si na to skutočne trúfnete.

Zdroj: Caminitodelrey.info, Boredpanda.com  | Foto: Youtube.com