Home Auto-Moto Video: Nahradia roboti na motocykloch skutočných jazdcov?

Video: Nahradia roboti na motocykloch skutočných jazdcov?

0
Video: Nahradia roboti na motocykloch skutočných jazdcov?

Doba zničenia ľudstva robotmi sa nebezpečne blíži, ale zatiaľ je všetko v plienkach a v pohode. Preto roboti zatiaľ jazdia len na motorkách s kolieskami, ale keď ich prestanú používať… ktovie čo sa s nami stane. Len nedávno sme vám priniesli video motorkára, ktorý sa šialenou rýchlosťou rútil talianskymi cestami, teraz však prichádza Motobot! 

Japonská značka Yamaha predstavila na motoristickej show robota, ktorý zvláda riadiť motorku v rýchlosti vyššej ako 200 km/h! Tento robot pretekár dostal názov Motobot a aj keď zatiaľ jazdí s pomocnými kolieskami, pôsobí veľmi elegantne.

A načo je to vlastne dobré? Yamaha nechce v súťažiach nahradiť živých pretekárov, takže Rossi sa zatiaľ nemusí báť konkurencie. Znalosti a technológie vyvinuté počas tohto projektu by sa mali využiť na vytvorenie systému, ktorý počas jazdy bude vyhodnocovať bezpečnosť a pomôže tak jazdcovi zvládnuť kritické situácie.

Motobot dokáže motocykel naozaj riadiť, stláča spojku, používa plyn, dokonca preraďuje  rýchlosti. Viac si pozrite vo videu!

https://www.youtube.com/watch?v=4asCK8yamb0

Zdroj: youtube.com