Južná Kórea predstavila obrieho, štyri metre vysokého robota, ktorý je ovládaný z kabíny nachádzajúcej sa priamo v jeho kovovom tele. Plechové monštrum nápadne pripomína vraždiace mašiny zo sci-fi filmov. Chceli by ste vidieť takýto arzenál v ruskej, americkej či čínskej armáde?

Od mečov a brnení cez muškety, tanky alebo drony… technológia zbraní sa vyvíja míľovými krokmi vpred. Tvorcovia sci-fi žánru už dlho predpovedali budúcnosť, keď v robotoch videli stroje na zabíjanie. Táto jeden a pol tony vážiaca masa kovu s ľudskou posádkou v kokpite je stelesnením sily a rešpektu.

Method-2, ako sa robot nazýva, má v tele zabudovanú kabínu, odkiaľ sú človekom ovládané jeho pohyby. Svoje prvé duniace kroky urobil minulý týždeň v Južnej Kórei a podľa svedkov sa pod jeho nohami doslova triasla zem. Robot je zatiaľ vo fáze vývoja, no predať sa plánuje už v v tomto roku, a to za 8,3 milióna dolárov.

Ak by vám Method-2 nápadne pripomínal niečo, čo ste už videli na filmovom plátne, tak sa nemýlite. Jeho dizajnérom je spoločnosť Vitaly Bulgarov, ktorá sa podieľala aj na tvorbe filmov Terminator 4, Ghost in the Shell, Robocop a Transformers 4.

Najstrašidelnejším, no bohužiaľ, reálnym scenárom by bolo, keby bol robot zneužitý na bojové účely. Táto možnosť sa môže veľmi rýchlo naplniť, ak preňho vedci nenájdu správne využitie. All Yang Jin-Ho, predseda spoločnosti, ktorá Methoda-2 vyrobila, prezradil, že tento robot je navrhnutý na prácu v extrémnych rizikových oblastiach. Jeho vyjadrenie ale ponecháva otvorené dvere aj na zneužitie masívneho stroja.

Vzhľadom na odkaz z dejín ľudstva nie je veľmi pravdepodobné, že by bol robot využitý jednoznačne len na mierové misie, objavovanie vesmíru či podmorského sveta. V nesprávnych rukách by sa stal doslova vraždiacim kolosom!

Zdroj: askmen.com | Video: Twitter, YouTube | Foto: Instagram