Toto napínavé video valcuje internet z jediného dôvodu. Takýto koniec riskantnej policajnej naháňačky totiž určite nikto nečakal. O čo išlo? Dvojica Poliakov ušla z benzínky v Čechách bez toho, aby zaplatila za natankované pohonné hmoty. Ich radosť z vydarenej akcie netrvala dlho, pretože takmer okamžite im boli v pätách policajti z Třinca. A vtedy sa to začalo.

Páchatelia absolútne nereagovali na výzvy policajtov aby zastavili, 27-ročný vodič BMW dokonca riskantne prebiehal ostatné vozidlá a ohrozoval všetkých, ktorí mu prekážali v úniku. Autá v protismere mali čo robiť, aby zabránili tragickej zrážke.

Policajná naháňačka

Hororový bol najmä prejazd cez obce Chotěbuz a Louky.

Policajná naháňačka

V Karvinej však nastal zvrat, ktorý podarená dvojica rozhodne nečakala. Rútiacemu sa BMW skrížil cestu kamión, na čom sa jeho vodič vopred dohodol s políciou. Policajná hovorkyňa Zlatuše Viačková pre iDnes.cz uviedla: “Unikajúce auto sa priblížilo k zábrane a začalo brzdiť. Vo chvíli, keď už nemalo kam uniknúť, šofér začal pridávať plyn a namieril si to priamo na zasahujúceho policajta.” Až namierená zbraň donútila cestného piráta zastaviť, následne policajti oboch mužov vytiahli z auta, spútali ich a previezli na policajný útvar.

Pri výsluchu sa Poliak, ktorý auto šoféroval, dokonca priznal, že v Čechách nekradol benzín prvýkrát. Takto výhodne natankoval už v septembri v Českom Těšíne, akurát ho vtedy nechytili. Po zážitku s kamiónom ho, dúfajme, prejde chuť okrádať nielen české benzínky.

Zdroj: idnes.cz, YouTube.com