Home Šport Video: Hokejistovi pred zápasom zomrel otec. Napriek tomu nastúpil a všetkých prekvapil!

Video: Hokejistovi pred zápasom zomrel otec. Napriek tomu nastúpil a všetkých prekvapil!

0
Video: Hokejistovi pred zápasom zomrel otec. Napriek tomu nastúpil a všetkých prekvapil!

Mladý vysokoškolák Doug Caliendo je hráčom univerzitného tímu Notre Dame vo West Havene a len pár hodín pred zápasom sa dozvedel najsmutnejšiu správu svojho života. Zákerná choroba mu vzala otca, on sa však rozhodol na jeho počesť duel odohrať. 

Hokejové stretnutie proti súperom z Northwest Catolic sedemnásťročný obranca Doug aj napriek smutnej udalosti odohral. V prvej časti dramatického zápasu tím Notre Dome prehrával 0:2, ale práve vďaka Caliendovi sa všetko zmenilo.

Keby tu bol, iba by mi povedal: “Choď tam a daj zo seba všetko!”

V predĺžení hry to bol práve on, kto rozhodol o víťazstve tímu presnou ranou od modrej. A svoj gól poslal otcovi do neba veľmi osobitým gestom. Mladík sa po tragickej správe stal nielen hrdinom zápasu, ale aj stredobodom veľkej radosti, ktorú s ním všetci zdieľali. “Keby tu bol, iba by mi povedal: Choď tam a daj zo seba všetko,” povedal mladý hokejista na adresu svojho nebohého otca.

Doug po zápase na Twitteri zverejnil dojímavý odkaz so slovami: “Ďakujem za podporu mojej rodine. Môj otec dlho a tvrdo bojoval proti rakovine, ale už ho nič nebolí.“

Zdroj: Nydailynews.com, Twitter.com Foto: Youtube.com