Turecká liga je vo futbalovom svete známa predovšetkým ako súťaž plná agresívnych hráčov, medzi ktorými vzplanú emócie až príliš často. Zdá sa pritom, že istá časť pravdy tu bude. Dôkazom ja zápas medzi Galatasarayom a Trabzonsporom, ktorý priniesol na trávnik zaujímavý moment. 

Len nedávno sa na internet dostalo video zo zápasu, v ktorom vyprovokoval Róbert Mak boje na ihrisku. Zdá sa ale, že toto nie je jediný prípad kontroverzie v najvyššej futbalovej súťaži Turecka. Dokazuje to aj stretnutie, v ktorom hráči Trabznosporu nezniesli vylúčenie svojho spoluhráča Luisa Cavendu.

Obkľúčenie hlavného arbitra ale nič neriešilo. Rozhodca trval na svojom rozhodnutí, že Cavenda musí odísť predčasne pod sprchy. Toto rozhodnutie sa ale nepáčilo druhému futbalistovi, ktorý hlavnému arbitrovi vytrhol červenú kartu z ruky a jasným gestom ho poslal do šatne.

Pochopiteľne, odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Hneď po tom, ako sa arbiter svojej karty zmocnil, ju smeroval aj k drzému Salihovi Dursunovi. Do šatne tak museli odísť napokon až dvaja hráči Trabznosporu.

https://www.youtube.com/watch?v=QusUz5E2Py4

Zdroj: Youtube.com | Foto: Youtube.com