Chcete byť kráľmi ciest? Túžite pútať pozornosť a ohúriť každého, kto okolo vášho štvorkolesového či dvojkolesového tátoša prejde? Nechcete míňať šialené prachy v tuningových spoločnostiach? Práve pre vás tu máme presný návod aj s priloženými videami, vďaka ktorému získate unikátne kúsky, ktoré nielenže vzbudia pozornosť, ale všetci okoloidúci pri pohľade na nich prasknú od závisti!

Určite každý, kto má auto či motocykel, alebo po ňom ešte len túži, si už pri kúpe vyberá to, pri ktorom mu podskočí srdce. Musí to byť zaručene kúsok, ktorý nás osloví, očarí, ale nie len to. Ktorý sa nám vryje hlboko do pamäti a nedá nám spávať. Tuningový nadšenci dokonca svoj výber podrobujú vo veľkej miere aj predstave. Predstave, ktorú vy ako bežní konzumenti nevidíte. Kým vy máte pred sebou len staré, nepríťažlivé auto s poškodenou karosériou či lakom, oni už majú v hlavách vidinu svojho vysnívaného tuningového fára, ktorým brázdia nielen ulice miest, ale ktorým vyrážajú okoloidúcim doslova dych.

Kto by po takejto pozornosti netúžil? Každý! Každý jeden z vás, a to nemusí byť ani tuningovým nadšencom. Pretože ak sa nad tým zamyslíte, každý človek chce pre seba vždy len to jedinečné!

A práve táto jedinečnosť, pravá jedinečnosť, sa nedá len tak kúpiť, ale dá sa získať. „Tuningáči“ určite vedia o čom hovoríme. Nie je problém si kúpiť nové luxusné fáro s množstvom koní pod kapotou, ale mať taký kúsok, do ktorého ste vložili kúsok zo seba! Len vtedy nadobudne skutočnú hodnotu.

Nie je problém si kúpiť nové luxusné fáro s množstvom koní pod kapotou, ale mať taký kúsok, do ktorého ste vložili kúsok zo seba!

Samozrejme, že pri všetkom v živote sú potrebné financie. Bez nich sa pravdaže nezaobídeme,  my vám však ponúkame návod, vďaka ktorému nielenže dokážete zrealizovať svoje predstavy, ale zároveň ušetríte aj šialene prachy, ktoré by ste vyhodili v motostylových firmách.

A aby toho nebolo málo, rovno vám ponúkame 2 návody, ako získať jedinečný kúsok, ktorý vám bude závidieť úplne každý!

1. Hydrografika

Hydrografika je moderná technológia, ktorá sa využíva na povrchovú úpravu predmetov. Vo svete je známa aj pod názvom Water transfer printing (vodná transférová tlač). Aplikovať ju možno na rôzne druhy povrchov – kov, plasty, drevo, sklo a iné.

Jej hlavný princíp je založený na namáčaní predmetov do aplikačnej vane s vodou, na povrchu ktorej sa nachádza špeciálna farba, uvoľnená z hydrografickej fólie.                         K uvoľneniu tejto farby dôjde za pomoci aktivátora, ktorý sa na fóliu nanesie až po jej umiestnení na vodnú hladinu. Počkáte 10 sekúnd a potom môžete zvolený predmet pomaličky ponárať. V kúpeli ho nechávate len po dobu otisknutia vzoru. Potom ho vyberiete, necháte uschnúť a na záver ho môžete ešte prestriekať čistou vodou. Vualá a jedinečný kúsok je na svete!

2. Swirling

Táto druhá metóda je založená na podobnom princípe ako hydrografika, avšak na vodu sa neumiestňuje žiadna hydrografická fólia s príslušným vzorom, ale samotný vzor si vytvárate vy sami a to prostredníctvom špeciálnych farieb, ktoré sú založené na olejovej báze. Postupne ich aplikujete na vodnú hladinu a za pomoci špajdle alebo iného predmetu si vytvoríte vzor, ktorý bude presne podľa vašich predstáv.

Následne prichádza druhá fáza, ktorá spočíva opäť v ponorení zvoleného predmetu. Predmet musí byť očistený, odmastený a nastriekaný základovou farbou. Voda nesmie mať nižšiu teplotu ako je izbová, pretože farby vám zaschnú skôr ako sa vôbec stihnete dostať k vzoru, resp. jeho aplikácií. Po otisku predmet opäť necháme dokonale uschnúť.

Zdroj: Hydrografika.sk, Youtube.com  |    Foto: Youtube.com