Je december a iste viete, čo to pre všetkých predajcov znamená. Vianočný duch ožíva, bohužiaľ, hlavne prostredníctvom našej konzumnej kultúry. A ľudia sú ochotní zaplatiť nemalú sumu, aby ich Vianoce boli čo najveľkolepejšie. Ceny za vianočné stromčeky vyleteli do závratných výšok! Ale zaplatiť 900 eur za jeden obyčajný vianočný stromček? No a čo?! Však Vianoce sú len raz za rok, tak ich oslávte, ako sa patrí!

Magazín “The New York Post” vyspovedal predavačku vianočných stromčekov, ktorá samu seba nenazve inak ako „pani stromčekov z NYC“. Heather prezradila, že jej najvyššie, najkrajšie a najdrahšie biele jedle idú po 70 eur za 30 cm! Trojmetrovú nádhernú jedľu jej zákazníci kupujú v prepočte za 700 eur. Ak si k tomu pripočítate dopravu a inštaláciu s podstavcom, cena sa môže vyšplhať aj na závratných 900 eur za vianočný stromček.

najvyššie, najkrajšie a najdrahšie biele jedle idú po 70 eur za 30 cm!

Predavačka ale zdôraznila, že namiesto kúpy takéhoto stromčeka by sa za rovnakú sumu najedlo viac ako 600 bezdomovcov z priľahlých oblastí. Ale čo už, je to exotický vianočný strom, nie tradičný, ktorého pestovanie je finančne nákladné a pestuje ho len málo poľnohospodárov. Po týchto výnimočných jedľách je preto veľký dopyt a ak chcete nájsť ten najkrajší pre vaše Vianoce, treba sa poponáhľať, dodala predavačka Heather.

vianočný stromčekZdroj: esquire.com | Foto: pixabay.com