Fanúšikovia bojových športov v Čechách a na Slovensku majú ešte v živej pamäti boxerský zápas medzi dvoma rapermi Marpom a Rytmusom. Práve na základe toho sa českého rapera Marpa rozhodol vyzvať na súboj hviezdny MMA zápasník Karlos Vémola. Ten však svoju výzvu nakoniec nedávno odvolal, za čo si od Marpa vyslúžil poriadnu dávku kritiky! 

Záver minulého roka sa točil okolo súboja Marpa s Rytmusom, ktorý český bojovník dokázal zvládnuť na body. Tento duel bol zlatý klinec programu večera organizácie XFN, ktorého súčasťou bol aj MMA zápas medzi spomínaným Vémolom a Flaviom Rodrigom Magonom.

Česká hviezda zmiešaných bojových umení sa po víťazstve priamo pred vypredanou O2 arénou vyjadrila, že ak Marpo porazí Rytmusa, tak nech sa potom ukáže aj v zápase proti skutočnému bojovníkovi. Práve český raper sa totiž v minulosti vyjadril, že Karlos nevie poriadne boxovať a jediné, čo dokáže, je svojho súpera dostať do úzkych vďaka súbojom na zemi. Všetci boli teda zvedaví, ako tento zaujímavý stret záujmov medzi dvoma známymi osobnosťami dopadne.

Marpo vs. Rytmus

Keďže Marpo slovenského rapera dokázal zdolať, tak sa neskôr vyjadril aj k výzve od Vémolu, ktorú s radosťou prijal. “Terminátor” sa však nedávno nechal počuť, že v čase, keď Marpa vyzýval si o ňom myslel, že je skutočný majster. Nevedel vraj, že Marpo má na svojom konte len zopár zápasov v thajskom boxe, a preto sa rozhodol túto výzvu odvolať s tým, že by to pre neho nemalo žiaden zmysel.

Celý tento konflikt však týmto ani zďaleka neskončil. Marpo sa totiž prednedávnom objavil v rozhovore pre českú televíziu Óčko, kde sa ho moderátori pýtali práve na Vémolu. Najprv mu totiž pustili rozhovor, kde sa Karlos opäť vyjadril, že netušil, akú má vlastne Marpo za sebou kariéru. Navyše ho nazval “outsiderom”, čo českého rapera prinútilo zareagovať poriadne ostro.

Karlos “Terminátor” Vémola najlepšie momenty

Najprv opäť ironicky reagoval na Vémolov spomínaný štýl zápasenia, keď povedal, že keď sa človek váľa po zemi, tak nedostáva rany do tváre a v MMA sa môže takto”preváľať” cez stovky zápasov za mesiac. Porovnával to s thajským boxom, ktorý je podľa neho tvrdší, keďže sa tam používajú lakte či kolená do tváre. Zaspomínaj si aj na jeden zo svojich zápasov, po ktorom nemohol údajne dva týždne ani chodiť.

O celej výzve si myslí, že prišla iba na základe toho, že Vémola videl plnú O2 arénu, čo sa jemu nikdy nepodarilo. Marpo tvrdí, že zacítil peniaze, po ktorých údajne ide najviac, a preto sa rozhodol ho osloviť. Spomenul, že do UFC už “Terminátora” nikto nechce a týmto spôsobom sa snažil chytiť ako “topiaci sa slamky”. Na záver Marpo povedal, že on je aj tak stále za tento zápas, pretože Karlosov boxerský postoj stojí podľa neho vždy “za ho*no”. Celý rozhovor si môžete pozrieť na priloženom videu nižšie.

Marpo o Vémolovi

Foto|Video: YouTube, Instagram/KarlosTerminatorVemola, Instagram/Mcmarpo