V priebehu druhej svetovej vojny zomrelo na následky bojov alebo cieleného vraždenia vyše 72 miliónov ľudí po celom svete. Najväčším agresorom bolo v tej dobe nacistické Nemecko, ktoré vo veľkom budovalo koncentračné tábory, kde vojaci zabíjali nevinných ľudí iba kvôli ich pôvodu. A nedávny podrobný výskum preukázal hrozivé čísla o období, ktoré chceli Nemci pred verejnosťou ukryť! 

Profesor Lewi Stone z izraelskej University of Tel Aviv sa pozrel na podrobné záznamy a čísla v rámci transportov do troch koncentračných táborov. Išlo o Belzec, Sobibor a Treblinku, nachádzajúce sa v okupovanom Poľsku. Potom, čo Stone prepočítal celkové štatistiky zavraždených, objavil otrasné trojmesačné obdobie, počas ktorého Nemci svoje šialené besnenie posunuli za hranice samotného pekla.

Medzi augustom a októbrom 1942 totiž zavraždili viac ako 1,32 milióna ľudí. Celkovo v roku 1942 ich bolo 1,7 milióna. Sto dní im teda stačilo na to, aby dokázali poslať na smrť drvivú väčšinu vtedajších obetí. Stone na margo týchto zvrátených štatistík skonštatoval, že sa nemecké vyvražďovanie potom oslabilo z toho dôvodu, že už jednoducho nebolo koho zabíjať. Nemci sa snažili síce tieto záznamy s blížiacim sa koncom vojny zničiť, no mnoho z nich sa predsa len na svetlo sveta dostalo, a preto sú aj dnes pre všetkých z nás obrovskou výstrahou.

Zdroj: Nationalpost.com | Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.