Benjamin Franklin kedysi povedal: „Pivo je dôkazom toho, že nás Boh miluje a chce, aby sme boli šťastní.“ Vo všeobecnosti platí, že pivo je popri víne celosvetovo najobľúbenším alkoholickým nápojom. A napriek tomu, že sa často zdôrazňujú jeho negatívne účinky na ľudský organizmus, má v skutočnosti niekoľko zdravotných benefitov, o ktorých by ste určite mali vedieť!

Pitie piva má pre zdravie pozitívne účinky, prirodzene, len vtedy, keď je konzumované v rozumnom množstve. A na čo je to teda dobré? Striedme množstvo alkoholu môže byť prospešné pre vaše srdce. Na atlantskej univerzite Emory vykonali štúdiu, ktorej sa zúčastnilo 2000 starších mužov a žien. Na základe nej sa zistilo, že tí, ktorí denne vypijú aspoň 1,5 alkoholického nápoja, majú až o 50 % menšie riziko zlyhania srdca.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Iná štúdia vykonaná v Nemecku, Francúzsku a Spojenom kráľovstve zistila, že priemerná konzumácia piva či vína má vraj protizápalové účinky, čo môže znížiť riziko koronárneho ochorenia srdca. Dokonca je preukázané, že Francúzi pijúci veľa červeného vína, majú najnižšiu úmrtnosť na koronárne srdečné ochorenia.

Pivo je takisto prospešné pre mozog. Za použitia magnetickej rezonancie bostonskí vedci zistili, že príležitostní pivári, ktorí pijú 1 – 6 pív týždenne, až priemerní pivári pijúci 7 – 14 pív týždenne, mávajú menej mŕtvic než ľudia, ktorí nepijú. Je to pravdepodobne spôsobené tým, že alkohol zrieďuje krv a funguje tak ako prevencia vytvárania zrazenín v cievach. A aj keď je pravda, že ľudí konzumujúcich týždenne 15 a viac pív, síce najmenej trápia mŕtvice, na druhej strane trpia na atrofiu a odumieranie mozgových vlákien.

Rozumné množstvo alkoholu má tiež pozitívny vplyv na redukciu stresu, znižuje úzkosť či rozpaky a, samozrejme, zlepšuje náladu. Navyše pivo má množstvo výživných látok, ako bielkoviny, vitamín B, fosfor, magnézium, selén, železo, niacín a riboflavín.

Pite s rozumom od 18 rokov!

Zdroj: askmen.com | Foto: pixabay.com