Starnutie sa týka každého človeka, aj keď si to v dvadsiatke nepripúšťate. Šedivé vlasy, vrásky na tvári, ochabnuté telo a ešte ochabnutejšia mužská pýcha… Vážne ste si mysleli, že vášmu pen*su sa starnutie vyhne? Tak to ste sa veru mýlili!Mužské prirodzenie vraj začína starnúť po tridsiatke. Nielenže sa pomaly zhoršuje jeho funkčnosť a spoľahlivosť, ale ešte sa aj zmenšuje! Toto je možno pre vás novinka, no je to tak – keď sa vedľa seba postaví mladík a senior, ich mužstvo sa v plnej erekcii bude odlišovať. Zatiaľ čo u dvadsiatnika bude pen*s tvrdý a vztýčený, u šesťdesiatnika bude zrejme pôsobiť zvädnuto a už na pohľad bude zrejmé, že naň vplýva zemská príťažlivosť. Okrem toho sa bude zdať, že pohlavný úd seniora je o čosi kratší ako u jeho mladého kolegu.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Medzi tridsiatym až sedemdesiatym rokom života sa pen*s zmenší približne o jeden centimeter. Žaluď začne strácať fialovo-červenú farbu a dochádza aj k zníženiu citlivosti, čo má za následok problémy s dosiahnutím tvrdej erekcie a vyvrcholením. Podľa univerzitnej lekárky Mary Sampaskiovej je na príčine pokles hladiny testosterónu. Tohto pre mužov dôležitého hormónu ubúda prirodzene vekom, no k jeho poklesu prispieva aj fajčenie a nezdravý životný štýl. Ako M Sampaskiová uvádza pre magazín Men´s Health, práve testosterón zohráva úlohu pri poruchách erekcie a scvrkávaní pen*su.

To však neznamená, že by ste po tridsiatke mali rezignovať a ticho čakať, kým vám mužská pýcha nadobro vypovie službu. Naopak. Mali by ste sa snažiť minimalizovať negatívne vplyvy a urobiť všetko pre to, aby váš pen*s zostal výkonný čo najdlhšie. Každému je predsa jasné, že aj tu existujú rozdiely, a kým u niekoho sa môžu prvé problémy objaviť už po tridsiatke, z iného môže byť výkonný žrebec aj v päťdesiatke. Okrem fajčenia by ste mali zabudnúť aj na alkohol a prejedanie sa. Prospeje vám naopak prirodzený pohyb, ktorý je mimoriadne dôležitý pre zdravie mužských pohlavných orgánov. Hladinu testosterónu vraj najlepšie zvyšujú silové športy, vítaná je však akákoľvek fyzická aktivita.

Foto: mensfitness.com