Španielskym futbalom otriasa v posledných hodinách obrovský škandál a fanúšikovia nevedia, čo si majú myslieť. Počas ligového zápasu najvyššej súťaže medzi Realom Valladolid a Realom Madrid zasnímali televízne kamery miestnosť určenú pre abritrov dozerajúcich na systém VAR. Tá však zívala prázdnotou!

V posledných mesiacoch je VAR, alebo ak chcete video asistent rozhodcu, často diskutovanou témou. Mnohé futbalové zápasy táto technická novinka výrazne ovplyvnila a vo všeobecnosti prevláda názor, že to má dopomôcť k väčšej spravodlivosti a k zníženiu simulovania vo futbale. Teraz je však VAR témou obrovského škandálu v španielskej La lige

Úradujúci šampión Ligy majstrov Real Madrid zamieril v rámci 27. kola Primera División na ihrisko Realu Valladolid. Hráči „Bieleho baletu“ chceli aspoň v tomto ligovom stretnutí odčiniť svoje predchádzajúce neúspechy, keď dvakrát v priebehu jedného týždna prehrali s rivalskou Barcelonou a následne šokujúco vypadli v osemfinále Champions League po výprasku do Ajaxu 1:4.

Ich misia v ligovom zápase bola splnená a z pozície favorita zdolali Real Valladolid presvedčivo 1:4. Za Real Madrid sa do streleckej listiny postupne zapísali Varane, dvakrát Benzema a Modrič,, naopak za domácich skóroval Tuhami. Obrovský rozruch však spôsobili zábery televíznych kamier, ktoré počas duelu v priamom prenose zamierili do miestnosti určenej pre ľudí dozerajúcich na VAR. Miestnosť však bola prázdna a preto mnoho fanúšikov teraz v najbližších hodinách očakáva poriadne vysvetlenie.

Real Valladolid vs. Real Madrid VAR škandál

Real Valladolid : Real Madrid 1:4 zostrih zápasu

Foto: Twitter, YouTube | Video: YouTube, Streamable.com