Zima sa blíži a väčšina šoférov už pripravuje svoje tátoše na toto studené obdobie. Začína to zimnou zmesou a prezutím kolies, u niektorých je súčasťou zimnej výbavy aj špeciálny znak ležiaceho E. Viete, čo znamená? 

Rusko je okrem mnohých iných vecí preslávené svojimi šoférmi. Nech si nájdete na internete akúkoľvek kompiláciu nehôd, je viac ako pravdepodobné, že minimálne polovica záberov bude z Ruska. Práve z tejto krajiny pochádza aj uvedený symbol na autách. Je používaný v zime a najčastejšie ho používajú ruskí šoféri. Stretli ste sa s tým už niekedy?

Počas zimných mesiacov väčšina šoférov jazdí na zimných pneumatikách, hoci v niektorých teplejších oblastiach sa využívajú aj tzv celoročné. Pri nízkych teplotách, ktoré sú pre Rusko typické, by ste však s celoročnými zrejme nepochodili.Tu sa šoféri počas zimy delia na dva tábory a síce na tých so zimnými pneumatikami a na tých, čo jazdia na pneumatikách s hrotmi.

Tento symbol upozorňuje ostatných vodičov, že vozidlo pred ním má pneumatiky s hrotmi a teda pri niektorých situáciách sa môže správať na vozovke úplne inak.

Práve na pneumatiky s hrotmi má tento symbol upozorňovať ostatných vodičov, nakoľko auto s takýmto “obutím” sa môže v niektorých situáciách správať na vozovke úplne inak. Zaujímavé je, že toto označenie nie je dobrovoľná spolupatričnosť medzi šoférmi, ale povinnosť. Pokiaľ máte v Rusku auto na pneumatikách s hrotmi a chýba vám označenie položeného E, hrozí vám vysoká pokuta. Len pre úplnosť doplňame, že počas júna, júla a augusta je tento druh pneumatík v Rusku striktne zakázaný.

Zdroj: Autoforum.cz | Foto: Reddit.com, YouTube, Autoforum.cz