Znovu je tu nový rok a vy neviete zapnúť nohavice. Postavíte sa na váhu a nevidíte čísla, brucho vám ich starostlivo zakrýva. V závere predošlého roka sme vám priniesli články o tom, ako sa sviatky odrazia na vašej váhe, o prežieraní sa na Silvestra, o predsavzatiach. Čítali ste ich, vzali ste si z nich ponaučenie, ale jedlo aj tak zvíťazilo. Teraz vám ostalo jediné, znovu začať chudnúť. Pozrite sa s nami, čo vás čaká.

Zabrániť tomu, aby sa ručička vašej váhy triasla od strachu vždy, keď sa k nej priblížite sa dá takto: nežerte a hýbte sa. Táto kombinácia je správny smer. Odbornejšie povedané, výdaj energie musí byť väčší ako jej príjem. Napríklad, ak do seba napracete pol klobásky, musíte obehnúť pol planéty, aby ste ju spálili, ak nebodaj neodoláte a dáte ju dolu celú, musíte obehnúť celú planétu. Nasleduje ďalší problém, zadychčaní dobehnete do cieľa po tom, ako ste absolvovali celý obvod Zeme, čo urobíte? Ocitnete sa vo východiskovom bode – pred chladničkou a hladní po náročnej ceste zjete ešte viac, ako ste spálili. Takto to, drahí páni, nepôjde.

barbie

Rozoberme si teda dva hlavné smery, z ktorých nemôžete ustúpiť. Prvý základný faktor je strava. Vraví sa, že pri cvičení, chudnutí, naberaní tvorí 70 % úspechu a naozaj to tak je. Ak neupravíte stravu, nedosiahnete nič. Nemyslite si, že ak budete do seba celý deň tlačiť všetko, čo nájdete a po šiestej si nič nedáte, tak je úspech zaručený. Nie je. Pravidelné a malé porcie sú to, čo potrebujete. Nízkokalorické jedlá, bielkoviny, menej sacharidov a kilá pôjdu dolu, ak dodržíte aj druhý princíp.

food

Druhým základným faktorom chudnutia je pohyb. Ležaním na posteli a hladovaním nič nedosiahnete! Musíte sa pohybovať. Začnite krátkymi prechádzkami. Nechceme, aby ste vykašliavali krv, určite neopustíte auto, ako je rok dlhý. Pešo, pešo, pešo. Ak ste extrémista, pokojne skúste fitko. Drobná rada: ako motiváciu si nekúpte jednorazový vstup, ale permanentku, aspoň na mesiac. Bude vám ľúto vyhodených peňazí a možno sa vrátite aj druhýkrát. Nájdite si niekoho, kto bude bojovať s vami, povzbudí vás a potiahne, keď nebudete vládať. Ak nebude vládať on, podporíte ho vy. Ak to nevyjde, aspoň nepôjdete sami na pizzu :)

abs

Veríme, že sme vás motivovali a časom sa dostavia aj výsledky. Nečakajte, že to bude zajtra. Nebude to ani o týždeň. Ani vaše pivné brucho ste si nevypestovali za víkend. Rovnako dlho bude trvať, kým sa ho zbavíte. Hlavne páni, žiadne statusy a fotky v prvý deň. Robíte to pre seba, nie pre ostatných.