Prídete do reštaurácie a nekonečne dlho si vyberáte jedlo, na ktoré práve máte chuť. Následne si ho objednáte, no čašník vám napokon prinesie niečo celkom iné. Zrejme to nebude práve najideálnejšia situácia. Avšak verte či nie, na svete existuje reštaurácia, ktorej myšlienka vychádza presne z takýchto pomýlených objednávok.

„The Restaurant of Order Mistakes“, teda Reštaurácia pomýlených objednávok, sa nachádza Tokiu. Jej názov však nebol inšpirovaný tým, že by čašníci robili úmyselne chyby. Projekt totiž vznikol s ušľachtilou myšlienkou. Úlohou bizarného podniku je zapojenie ľudí trpiacich demenciou do pracovného procesu. Reštaurácia bola otvorená len na tri dni, konkrétne na obdobie medzi 2. a 4. júnom 2017.

Zatiaľ čo na Slovensku by sa takýto pokus s najväčšou pravdepodobnosťou s pochopením nestretol, v Japonsku sa o ušľachtilej myšlienke začalo hovoriť rýchlo a zákazníkom sa podnik zapáčil natoľko, že by mal svoje brány otvoriť opäť aj v septembri zrejme na počesť svetového dňa Alzheimerovej choroby, ktorý pripadá na 21. deň spomínaného mesiaca.

Jeden zo zákazníkov si služby pochvaľoval takto: ,,Síce mi namiesto hamburgeru boli prinesené knedlíčky gyoza, no chutili skutočne skvele. Veľmi ma prekvapil i prístup čašníkov, ktorí mali počas celej mojej návštevy dobrú náladu a usmievali sa. Evidentne si to užívali, čo nie je zvyčajne vidieť ani v bežných reštauráciach. Zrejme si nenechám ujsť príležitosť sem opäť zavítať.“

Išli by ste sa najesť do tejto reštaurácie?

Loading ... Loading ...

Zdroj: boredpanda.com | Foto: Twitter