Ten, kto ešte stále veril, že kedysi masovo sledovaná spevácka súťaž je predovšetkým o speve, zostal zrejme poriadne sklamaný. Po zhliadnutí prvých dvoch kástingových epizód totiž možno skonštatovať, že skutočne talentovaní mladí ľudia sa na túto sériu zrejme zvysoka vykašlali. To, čo nám televízia Markíza každú nedeľu servíruje, sa naozaj pozerať nedá (a počúvať už vôbec nie!).Normálni chlapi už zrejme neexistujú!

Rozčarovaná z výkonov súťažiacich je zrejme aj speváčka Katka Knechtová, ktorá po zhliadnutí niekoľkých vystúpení “priteplených” chlapcov túžila vidieť i niekoho normálneho. “Kde sú tí alfa samci? Pekný bradatý chlap, ramenatý, ktorý zaspieva…?” pýtala sa nechápavo porotkyňa ostatných kolegov. Nuž pravda je taká, že takýchto mužov v telke vídať už len málokedy. Vlastne sme si už zvykli, že za posledné roky sa žiadna reality šou nezaobíde bez inak orientovaného človeka, ktorý má svoju inakosť potrebu vykrikovať do celého sveta (akoby to niekoho aj zaujímalo!). Nevyrovnanosť týchto jedincov (a teraz nenarážam len na gayov a lesbičky) je o to viac zarážajúca, že ich kvákanie nemá so spevom absolútne nič spoločné. O to viac zarazí sebavedomie jedného z nich, ktorý nemá problém pred celým národom prehlásiť, že “na to mám a môžem do súťaže priniesť niečo nové…” No nemáš, chlapče! Jediné, čo si ukázal, je, že ti chýba čo i len štipka sebakritiky, rovnako, ako aj tvojej podarenej rodinke, ktorá ti v zákulisí tak úpenlivo držala palce. WTF?

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Kde sa podel nejaký zdravý úsudok? To už naozaj môžu všetci všetko? Celú situáciu veľmi výstižne pomenoval Paľo Habera: “Ty máš jedno veľké šťastie, že už nie je povinná vojenská služba. Neviem si ťa predstaviť, že by si šiel na rok alebo na dva na vojnu.” S jeho trefným postrehom sa dá len súhlasiť, ťažko si totiž predstaviť, že by kvetovanú blúzku, v ktorej na kásting cukrúšik došiel, vymenil za vojenskú uniformu. Kto si myslel, že na prvú časť bolo tej “srandy” už dosť, musel zostať poriadne zaskočený, keď na scénu došiel ďalší týpek, tentokrát s kabelkou a plyšákom pre šťastie… No zachráň sa, kto môžeš!

Súťaž o speve? Ale kdeže!

V druhej časti súťaže o speve, podotýkam O SPEVE, zašla Markíza ešte ďalej, kedy venovala pomerne dostatočný priestor na sebaprezentáciu ďalšej záujemkyne o titul SuperStar – lesbičke, ktorá s hrdosťou v hlase predstavovala celému Slovensku svoju priateľku. Srdcervúco vykreslený príbeh chytil určite mnohých za srdce, a tí, čo čakali na nejaký ten prejav lásky dvoch hrdličiek, sa nakoniec aj dočkali – po postupe sa súťažiaca v návale radosti vrhla na svoju partnerku a venovala jej horúce bozky. No pri tom už kamery nemuseli byť, nemyslíte? To by však televízia musela v prvom rade stáť o umenie súťažiacich a nie o falošné senzácie, ktoré často prekračujú hranice. Na mieste je aj otázka, či je takýto program ešte vôbec vhodný pre deti…

Časy Anety Langerovej sú dávno preč?

Ak by chcel niekto za týmto článkom hľadať niečo, čo v ňom vôbec nie je, vopred upozorňujem, že si nekladie za cieľ niekoho znevažovať či dokonca zosmiešňovať. Veď oni to ani nepotrebujú – zosmiešňujú sa sami a Markíza im na to poskytuje iba priestor. Je smutné, že zo súťaže, ktorá kedysi našla skutočne talentovaných ľudí, ako napríklad víťazku prvej slovenskej SuperStar Katku Koščovú či prvú českú SuperStar Anetu Langerovú, ktorá je, len tak, mimochodom, tiež lesbička, no nikdy nemala tú potrebu vykrikovať to pri každej možnej príležitosti a počas jej pôsobenia v súťaži to o nej nikto ani len netušil, sa vytratil jej hlavný cieľ.

Ľudia sú rôzni, každý má právo na svoj život, veď pre každého svieti slnko rovnako. No smutné je, že postupne čoraz viac strácajú zdravý úsudok, nevedia sa na seba pozrieť kriticky a myslia si, že všetko je možné. No nie je! V zdravej spoločnosti by mali platiť isté pravidlá, ktoré dávajú človeku voľnosť, no na druhej strane, neohrozujú ostatných a kladú si za cieľ podporovať minimálne elementárnu slušnosť, ktorá sa spomedzi nás začala akosi vytrácať.

porotcovia SuperStar 2018
Porotcovia sa niekedy nestačia diviť…

Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Belleville
Som obyčajný chalan s nabrúseným jazykom, ktorého najväčším plusom je úprimnosť. Nie každý ju však znesie... O to viac ma baví riešiť veci tu a teraz. Nikdy sa nevzdávam a verím, že svetu bude raz vládnuť práve úprimnosť. „Neúspech je len šanca začať znova, tentokrát o niečo rozumnejšie.“ (H. Ford)