Pánsky magazín Playboy je kultový časopis, ktorý udáva trendy po celom svete. Svojim čitateľom okrem mnohých iných článkov prináša najmä vyzývavé, prípadne úplne nahé, fotogalérie najznámejších žien sveta. Teraz však v ušatom magazíne nastáva revolúcia, po prvýkrát sa na jeho stránkach objavila mladá moslimka v hidžábe!V októbrovom vydaní Playboya čaká na čitateľov obrovské prekvapenie. Na stránkach tohto najznámejšie pánskeho magazínu sa totiž vôbec po prvýkrát v histórii objavila mladá moslimka so šatkou na hlave. Pôvabnou moslimskou ženou, ktorá sa stala priekopníčkou v časopise Playboy, je Noor Tagouriová. Noor má 22 rokov, pochádza z Líbye, ale žije v Amerike, kde pracuje ako novinárka.

 

Súčasťou článku o Noor je aj fotoset, ktorý nafotila exkluzívne pre Playboy. Nejde však o žiadne nahotinky ani vyzývavé pózy v spodnom prádle či bez neho. Noor má na sebe čierne džínsy, koženú bundu a na hlave hidžáb. V sprievodnom interview kráska hovorí o tom, aké je byť moslimkou v USA, ale tiež o svojich plánoch do budúcnosti. Chcela by sa stať prvou moderátorkou s hidžábom na hlave v niektorej z najväčších televíznych staníc v Amerike.

Tento netradičný článok vyvolal protichodné reakcie. Niektorí označujú interview s Noor za správny a veria, že je to malý krôčik k tomu, aby sa ľudia začali akceptovať bez ohľadu na pôvod či vieru. Nie všetci sú však z pokroku takí nadšení a niektoré moslimské magazíny spoluprácu medzi Noor a Playboyom ostro skritizovali.

 

Noor Tagouri fotogaléria

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D