Smutnú správu priniesli dňa 7. 2. 2018 české portály iDNES.cz a Blesk.cz. Vo veku 73 rokov zomrel novinár Karel Slezák, ktorý sa v deň opätovného zvolenia Miloša Zemana za prezidenta ČR pobil vo volebnom štábe s kameramanom iDNES.cz.
Tragickú informáciu pre iDNES.cz potvrdil boxer Rostislav Osička, ktorému to SMS-kou oznámila žena zosnulého. “Viem, že mal vysoký tlak a toto, čo sa okolo neho dialo, ako ho štvali, ako keby bol on na vine. Veď on tam bránil človeka a chudák to vtedy nezvládol. Veľmi sa tým trápil a oni ho uštvali,” dodal boxer. Rodina podnikateľa a novinára by mala dnes ráno vydať vyjadrenie.
73-ročný Slezák sa do povedomia českej verejnosti dostal po tom, čo v štábe Miloša Zemana napadol kameramana iDNES.cz, ktorému dal dve rany do tváre a jednu do hrude. K incidentu došlo preto, že sa snažil zabrániť točeniu akcie zdravotnej služby. Tá zachraňovala iného novinára, ktorý skolaboval.
Spomínaná bitka počas volieb
Zdroj: Zpravy.idnes.cz | Foto|Video: Twitter, Youtube