Slovenský futbalista Marián Čišovský, ktorému lekári diagnostikovali nevyliečiteľnú amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS), nestráca dobrú náladu a chuť do života. Spolu s jeho Viktoriou Plzeň vycestoval na sústredenie do Rakúska a pred novinármi si zaspomínal na to, ako sa zapísal do siene slávy FC Barcelona!

Vážne chorý Marián Čišovský po dlhšej dobe predstúpil pred novinárov a porozprával im vtipnú historku z čias, keď bol ešte schopný brázdiť futbalové trávniky. Konkrétne spomínal na zápas Ligy majstrov medzi jeho Viktoriou Plzeň a Messiho FC Barcelonou. V tomto zápase prehrala Viktorka 0:4, pričom po faule Mariána Čišovského strelil Lionel Messi svoj jubilejný gól s poradovým číslom 200.

“V Sieni slávy Barcelony je kniha a tam je napísané: Po faule Mariána Čišovského Messi Strelil svoj 200. gól za Barcelonu.”

Marián na celú situáciu spomína s úsmevom a neodpustil si ani kamarátske podpichovanie bývalého kapitána Viktorie Plzeň Pavla Horvátha. Je pekné vidieť, že napriek závažnosti ALS je Marián pozitívne naladený. Želáme mu kopec síl v boji s chorobou. Čišo, drž sa!

Zdroj|Foto: Streamable.com, Hetrik.sk