O osobných počítačoch sa v Československu nikomu ani len nesnívalo, televízor bol absolútnou novinkou, ktorá bola k vzhliadnutiu možno v nejakom podniku, a predstava, že by obyčajný človek vlastnil auto, bola taktiež takmer nemysliteľná. Predsa len, písal sa rok 1961 a obyvatelia Československa ani len nechyrovali o tom, že o pár rokov upadnú pod ruskú nadvládu.Čo sa ale v takom roku 1961 dialo? Vzniklo OECD (Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj), americký prezident John Fitzgerald Kennedy vyhlásil, že do konca desaťročia vyšle USA človeka na Mesiac, Stalinove pozostatky boli odstránené z mauzoléa na Červenom námestí v Moskve, počet obyvateľov Prahy prekročil jeden milión, začala sa výstavba Berlínskeho múra a na Pankráci bola popravená sestrička usvedčená z vraždy minimálne dvoch novorodeniat.

Rovnako tak však vznikol obyčajný jedálny lístok, ktorý je dnes už len pamiatkou. Aktuálne je vyvesený v jedálni jedného skladu v českom meste Olomouc. Toto “obedové menu” je dôkazom toho, že nech už bola doba akákoľvek, dobré jedlo u nás nechýbalo. Tak čo, vyberiete si?

JEDÁLNY LÍSTOK z roku 1961

Foto: Twitter, Manmagazin.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba