16. apríla 1945 sa začala posledná veľká nemecká bitka počas druhej svetovej vojny. Aj napriek tomu, že kapitulácia Nemcov bola už len otázkou času, tak záverečné boje boli takisto veľmi kruté a krvavé!

Adolf Hitler posiela svojich vojakov proti trojnásobnej presile “červenej armády” na istú smrť. Presne tak sa začína video plné unikátnych záberov z bitky o Berlín, ktorá bola definitívnym potvrdením nezvratnej nemeckej porážky. Nemci boli už tak zúfalí, že poslali bojovať každého, kto dokázal udržať zbraň. Táto bitka trvala od 16. apríla 1945 do 2. mája toho istého roku a prinútila k samovražde dvoch nechválne známych nemeckých nacistických vodcov Adolfa Hitlera a Josepha Goebbelsa.

Hitler spáchal samovraždu 30. apríla spoločne so svojou manželkou Evou Braunovou, s ktorou sa deň predtým zosobášil. Urobil tak v momente, kedy sa boje dostali do tesnej blízkosti bunkru, v ktorom sa ukrýval. Goebbels napodobnil Hitlera 1. mája potom, čo Sovieti odmietli zastaviť paľbu, kým Nemci nekapitulujú. Spoločne s manželkou otrávili ich 6 detí a sami spáchali samovraždu. Okrem nich prišlo o život ďalších 458 080 Nemcov, ktorí sa stali obeťami zúfalstva ich vodcov odhodlaných obetovať životy nevinných, aj napriek tomu, že to nemalo už žiadny význam.

Bitka o Berlín 1945

Foto|Video: YouTube