Pred pár dňami sa uskutočnila v Bratislave vernisáž najnovšej výstavy úspešného mladého umelca Davida Mináča. Ten je známy najmä ako fotograf módy, no presadil sa tiež ako scenárista a hudobný skladateľ. Na tomto podujatí mohli nadšenci umenia obdivovať prvky pop artu, filmu, renesančnej maľby, či klasickej fotografie. 

8.novembra to v bratislavskom obchodnom centre Eurovea doslova žilo umením a krásou. Niet sa čomu čudovať, keďže práca Davida Mináča je svetovo uznávaná. Tento 26-ročný umelec sa v minulosti podieľal ako scenárista na mnohých filmoch, ktoré získali dovedna 45 ocenení. Premietali ich kiná po celom svete a taktiež aj také televízne stanice ako napríklad HBO, BBC, ABC, CBC atď. Takisto pre mnohé snímky zložil aj hudbu, rovnako ako pre cyklus GENUS, ktorý vysiela Česká televízia.

David Mináč

Pre Mináča to bola už štvrtá úspešná výstava v živote. Predtým sa dvakrát prezentoval v Česku (2016, 2017) a vo Veľkej Británií (2014), kde v mladosti vyštudoval psychológiu a filmové umenie. V Českej republike dokonca získal minulý rok ocenenie “objav roka”. V rámci fotenia sa orientuje najmä na spoluprácu s top modelkami, ktoré spolupracujú so značkami ako GUESS či VOGUE.

Práve preto sa tejto výstavy zúčastnilo viacero známych osobností z prostredia modelingu, ktoré sa objavili na jeho záberoch a to napríklad: Lucia Javorčeková (kráľovná Instagramu), Dominika Grecová (Miss Slovensko 2018), Soňa Štefková (modelka pre VOGUE), Karolína Chomisteková (riaditeľka Miss Slovensko) a ďalšie významné tváre z modelingového sveta. Zábery z tejto výstavy s názvom “Svet Davida Mináča” si môžete vychutnať nižšie.

Svet Davida Mináča

Foto: David Mináč