Nielen počasie, ale už aj príroda si robí čo chce. Čoraz častejšie sa objavujú správy o anomáliách vo zvieracej ríši a jednou takou je aj puma, ktorú objavili v americkom štáte Idaho. Z hlavy jej vyrastali zuby!

Biológovia skúmajúci pumu povedali, že nikdy nič také ešte nevideli a ide o veľmi zriedkavý úkaz. Poľovník, ktorý ju zastrelil, pôvodne o jej deformácii vôbec nevedel a túto čudnú anomáliu zbadal, až keď prišiel bližšie. Vedci sa domnievajú, že ide o zuby, ktoré môžu byť pozostatkom dvojčaťa zomretého v maternici.

Druhý názor hovorí o tom, že by mohlo ísť o nádor alebo o akúsi mutáciu v dôsledku znečistenia prírody a rádioaktivity. Puma bola zastrelená potom, ako sa pokúsila zaútočiť na psa. Pes prežil, ale poľovník sa rozhodol prenasledovať agresívnu šelmu a o niekoľko hodín ju aj dokázal vystopovať a zabiť.

Puma

V Spojených štátoch amerických platí zákon, podľa ktorého sa musí zastrelené zviera odovzdať do rúk zverolekárom. Tí určia, či bolo usmrtené dôstojne a či netrpelo viac, ako malo. Ale v tomto prípade by sa lovec tak či tak určite rozhodol odovzdať ho do rúk odborníkov.

Puma nie je v Idahu ničím výnimočným, často sa počas zimných mesiacov sťahuje k ľudským príbytkom a hľadá si tam potravu. Občas sa stane, že zaútočí na domáce zvieratá a ľudia sú preto zvyknutí ich odháňať rôznymi spôsobmi. A keďže v USA platia iné zákony ako u nás, nezriedka sa stáva, že sa veľa púm zo svojho lovu už nikdy nevráti.

Zdroj: Telegraph.co.uk