Čím bližšie je odvetný súboj britského pästiara s Vladimirom Kličkom, tým viac rozruchu okolo seba Tyson Fury spôsobuje. Nedávno svojho súpera nazval kusom h*vna, teraz šokuje vyhlásením o konci kariéry!

Úprimný boxer, ktorý v novembri 2015 senzačne porazil svojho ukrajinského soka, tvrdí, že po zápase 9. júla ukončí svoju kariéru. Výsledok zápasu nebude mať vplyv na jeho rozhodnutie, ktoré je, zdá sa, konečné.

“bude to môj posledný boj, či  už to bude výhra, prehra alebo Remíza!”

Tyson Fury ďalej upresnil dôvody konca svojej kariéry: „Bude to všetko alebo nič. Mám boxu plné zuby. Som z toho unavený. Nemám žiadnu motiváciu pokračovať.” Brit, ktorý sa momentálne pripravuje na júlovú odvetu v Manchestri, potvrdil, že ďalším z hlavných dôvodov, prečo končí s kariérou, sú jeho deti. Chce tráviť viac času s rodinou. 27-ročný šampión nakoniec priznal aj to, že na odvetu s Kličkom kývol z finančných dôvodov.

„Nepýtajte si odo mňa žiadne rozhovory. Po tomto boji už neexistuje žiadne boxovanie. Mám ešte 10 týždňov a potom zbohom navždy. Užite si to, kým môžete,” doplnil Fury. To, či hovorí pravdu alebo len okolo seba tradične spôsobuje rozruch, sa dozvieme až po tomto ostro sledovanom zápase.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Skysports.com