Viacerí z nás sa potýkajú s rôznymi neduhmi, ktoré nám často spôsobujú nielen zdravotné problémy. Závislosti na cigaretách či alkohole sú v spoločnosti často vnímané ako prirodzené či dokonca akceptovateľné, no to, čo sa prihodilo sympatickému Írovi, je fakt zarážajúce!

Michael Sheridan, otec troch detí, je aktívnym športovcom a na prvý pohľad sa zdá byť úplne v poriadku, no len do tej doby, kým neotvorí ústa. Jeho chrup je totiž znetvorený do takej miery, že v súčasnosti funguje len na mäkkej strave, akékoľvek iné jedlo mu spôsobuje obrovské problémy. Mladý muž pripisuje tento žalostný stav závislosti na sladkých šumivých nápojoch, ktorých denne vypije až neuveriteľných šesť litrov! Ešte neuveriteľnejšie však znie fakt, že jeho závislosť na tomto svinstve už pokročila do takého štádia, že pokiaľ si do pol hodiny po prebudení nedá aspoň glg, chytá ho silná triaška! Bojovať s týmto problémom nie je očividne vôbec jednoduché, čo priznáva aj samotný Michael: “Časom som sa začal za stav zubov hanbiť. Prestal som sa usmievať a naučil som sa rozprávať tak, aby mi chrup nebolo vidieť. Trvalo mi niekoľko rokov, kým som si svoju závislosť uvedomil.”

Pomoc prišla na vodnom póle

Utrápený muž sa však, našťastie, stretol s doktorom, ktorý mu podal pomocnú ruku. Spoznali sa počas hrania vodného póla – tam si jeho záchranca všimol, že Michael zažíva ukrutné bolesti pri každom zahryznutí do jedla, a to aj pri konzumácii mäkkého sendviča. Podarilo sa mu ho presvedčiť, aby k nemu prišiel na prehliadku, dokonca mladíkovi navrhol, že mu nový chrup spraví úplne zadarmo. Mal ale jedinú podmienku, a to, aby sa nešťastník zbavil svojej závislosti raz a vždy.

Michael v súčasnosti nosí dočasný chrup, no už v apríli dostane prvých dvanásť implantátov. Vyjsť s kožou na trh nebolo preńho vôbec jednoduché, no rozhodol sa tak z dôvodu, aby pomohol aj ostatným ľuďom po celom svete uvedomiť si, že i závislosť na zdanlivo neškodnej veci môže zapríčiniť obrovské problémy!

Pohľad na Michaelov chrup nie je vôbec príjemný

Zdroj, foto, video: YouTube