Home MIX Týchto 21 povolaní si na Slovensku výrazne prilepší! Je tam aj to vaše?

Týchto 21 povolaní si na Slovensku výrazne prilepší! Je tam aj to vaše?

0
Týchto 21 povolaní si na Slovensku výrazne prilepší! Je tam aj to vaše?

Ministerstvo zdravotníctva vydalo tlačovú správu, ktorá poteší viaceré nelekárske povolania. Tie si v novom roku 2019 prilepšia o pár desiatok eur, aspoň tak to uvádza rezort vo svojej tlačovej správe.

Pôrodná asistentka, fyzioterapeut, zubný technik, sanitár, zdravotnícky záchranár. Takmer 20 nelekárskych povolaní si od budúceho roka prilepší na výplatnej páske. Len na mzdy v zdravotníctve pôjde v budúcom roku o približne 200 miliónov eur viac. Zvyšovanie platov sa dotkne zdravotníkov tak v nemocniciach, ako aj v ambulanciách.

V roku 2019 si prilepšia nasledovne aj sestry. V tomto prípade by plat sestry v roku 2019 bez príplatkov mal byť 850 € a s príplatkami 1245 €. V čistom si sestry prilepšia oproti roku 2018 o 85 € bez príplatkov a s nimi o 124 €.  Sestry špecialistky si prilepšia oproti roku 2018 bez príplatkov o 101 €, s príplatkami o 147 € v čistom.

„Keď sa pozrieme na celkové financovanie, zdravotníctvo eviduje viac ako 6-percentný nárast. Spolu pôjde do rezortu viac ako 5 miliárd eur. Nemocniciam pomôžu aj zvýšené kapitálové výdavky zo 70 na 100 miliónov eur, ktoré sú určené na rekonštrukciu, modernizáciu či prístrojové vybavenie,“ uzavrel Martin Smatana, generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky.

Zdroj: Health.gov.sk | Foto: YouTube