Vcelku nenápadne vyzerajúca správa prišla od sociálnej siete Twitter, ktorá je v niektorých krajinách síce populárnejšia ako Facebook, no u nás si ešte stále nevie získať svojich užívateľov: Twitter začal ponúkať priame prenosy významných udalostí v HD kvalite.

Facebook sa na systém ponúkania priamych živých prenosov, samozrejme, pripravil tiež a je to v rámci jeho technického riešenia možné, zatiaľ však neponúkol nič tak veľké ako jeho hlavný konkurent Twitter – priamy prenos z nedávno prebiehajúcej veľkoudalosti v tenise – Winbledonu.

1586

telkaPrečítajte si tiež:
11 dôvodov, prečo televízie zaniknú

 

Aj vy ste zvykli sledovať športové udalosti online? Možnosť byť ich divákmi priamo cez sociálne siete môže byť ďalší klinček do rakvičky tradičných televízií. Po seriáloch online, správach online zostali pre mladých ľudí motiváciou k tomu, aby si sadli pred klasickú TV už iba niektoré športové prenosy. Ak si predstavíme, že budeme mať všetky dôležité udalosti prístupné na sociálnych sieťach, môže nastať úplná revolúcia.

407Prečítajte si tiež:
Čo je Twitter a prečo by ste tam mali byť?

 

Okrem toho, Twitter môže výrazne posilnieť, nabrať nových fanúšikov a ukrojiť tak viac z trhového koláča Facebooku. A čo vy? Sledujte ešte TV?