V posledných dňoch sa naplno prevalilo to, čo bolo smutnou realitou hokejového  Slovana Bratislava už dlhé roky. Vedenie klubu dlhuje peniaze na všetky strany a pravdepodobne nevie, ktorý dlh a hlavne z čoho, vyplatí ako prvý. Bývalý reprezentant aj hráč Slovana Ľubomír Višňovský v rozhovore pre SME na rovinu pomenoval hlavný problém “Belasých”! 

Vedenie klubu sa na tlačovej konferencii pred pár dňami priznalo k niekoľko miliónovým dlhom za prenájom štadióna či výplaty mnohým hráčom, z ktorých niekoľkí riešia tieto problémy už právnou cestou. Na Slovan, ktorý je v dlhoch namočený až po uši, sa valia súdne žaloby z každej strany a o tom, či dostanú možnosť hrať vôbec aspoň slovenskú Tipsport ligu, sa vedie veľká diskusia nielen medzi klubmi, ale aj medzi hokejovými fanúšikmi.

Je síce pravda, že kluby by návrat bratislavského Slovana brali všetkými desiatimi, no obrovským otáznikom je to, ako sa dokáže vedenie s takýmito podlžnosťami v priebehu pár mesiacov vysporiadať a ešte aj vyskladať nový tím na najbližšiu sezónu. Bývalý hráč Slovana a legenda slovenského hokeja Ľubomír Višňovský na tieto problémy už upozorňoval niekoľkokrát predtým a teraz sa opäť rozhodol v interview pre SME podeliť o svoj názor.

Hokejisti Slovana nevideli výplatu už celé mesiace a je otázne, či vôbec budú hrať slovenskú extraligu.

42-ročný bývalý obranca sa vyjadril, že to podľa neho bol posledné tri roky v Slovane čistý amaterizmus: „Ako sa vyberali hráči, ako to bolo zorganizované. To bolo hrozné. Hráči, tréneri i celý Slovan nemajú peniaze. Takto sa nedá hrať hokej. Odzrkadlilo sa to aj na návštevnosti, keď zrazu chodilo na zápasy päťtisíc ľudí.” Višňovský si taktiež myslí, že zháňať hráčov či trénerov teraz na konci mája je už príliš neskoro: „Sami si robia zlé meno. Stále len vyjednávať a čakať, či niečo bude, alebo nebude. 

Podľa slov Višňovského je už Slovan v takých dlhoch, že to nie je žiadna maličkosť a vie o hráčoch, ktorí nemajú vyplatené zmluvy už niekoľko rokov. Takisto si myslí, že Slovan bol pre hokejistov väčšinou poslednou možnosťou: „Ktorí hráči prišli do klubu zo zahraničia? Takí, čo o Slovane nevedeli nič alebo sa im pred sezónou nepodarilo podpísať zmluvy v iných kluboch, tak zobrali aj Slovan. Bola to pre nich posledná voľba. Zázemie tu síce je, ale všetko okolo je čistý amaterizmus.”

Ľubo Višňovský svoju bohatú kariéru v drese Slovana začal aj ukončil.

Zdroj: Sme.sk | Foto: Instagram, YouTube