Len pred pár dňami dostala Barcelona tvrdú ranu v podobe šokujúceho vyradenia z Ligy majstrov, o ktoré sa postarali hráči anglického Liverpoolu FC. Jedna z hviezd Barcelony dostala po tomto fiasku ďalšiu pomyselnú facku, pretože vedenie klubu mu oznámilo, že v klube po sezóne končí. 

Obrovské fiasko sa “podarilo” hráčom FC Barcelona, keď druhýkrát po sebe vypadli z Ligy majstrov po zbabranom odvetnom zápase. Po minuloročnom výprasku od rímskeho AS ich tentokrát vyradil anglický Liverpool, ktorý síce v prvom zápase prehral 0:3, ale v tom druhom zvíťazil 4:0. Jedným z najkritizovanejších mužov Barcelony bol paradoxne niekdajší hráč LFC Philippe Coutinho, ktorý podľa všetkého v klube končí.

Coutinho od svojho prestupu do Barcelony nepodáva adekvátne výkony a už dávnejšie sa špekuluje o tom, že Brazílčan by mal zmeniť dres. Napriek tomu, že do katalánskeho veľkoklubu prichádzal ako obrovská hviezda Premier League, v drese “Blaugranas” zatiaľ nijako neoslňuje. A podľa posledných správ nad ním vedenie definitívne zlomilo pomyselnú palicu.

Situácia tentokrát pravdepodobne nie je len klasickou prestupovou špekuláciou španielskych medií, ale informoval o tom prestížny web ESPN, ktorý sa odvolal na zdroj blízky klubovému vedeniu. Ten mal spomínanému portálu povedať, že Coutinho si už od vedenia vypočul kritiku a bolo mu dokonca povedané, že už viac nie je hráčom Barcelony. Veľmi neistý je aj osud lodivoda Kataláncov Ernesta Valverdeho.

„Philippe Coutinho nie je hráčom Barcelony.“

Philippe Coutinho je brazílsky reprezentant (47 zápasov, 13 gólov), ktorý v júni oslávi 27 rokov. V rokoch 2013-2018 pôsobil v Liverpoole, kde sa vypracoval na skutočnú hviezdu Premier League. 6. januára 2018 prestúpil do Barcelony za astronomických 135 miliónov eur, ale zatiaľ sa mu nedarí podľa predstáv.

S katalánskym veľkoklubom má síce zmluvu do 30. júna 2023, ale podľa ESPN je to práve on, kto ako prvý ponesie zodpovednosť za šokujúce vyradenie z Ligy majstrov. Renomovaný futbalový web Transfermarkt hlási, že jeho trhová hodnota je momentálne rovných 100 miliónov eur.

Zdroj: Transfermarkt.com, Espn.co.uk | Foto: Twitter