Tvár posiata červenými hnisavými vyrážkami nepridá na sebavedomí nikomu. Akné je problém, s ktorým sa, väčšinou v puberte, stretne až osemdesiat percent ľudí. Kulturista Brian Turner mal tú smolu, že nepríjemné kožné ochorenie ho trápilo roky napriek tomu, že vyskúšal všetky dostupné metódy, vrátane užívania liekov. Tie mu však pomohli len na chvíľu a akné sa na jeho tvári objavilo znovu.

Vyskúšal však niečo, čo jeho pokožku zmenilo na nepoznanie. Samozrejme k lepšiemu. Radikálne zmenil svoje stravovacie návyky. Z jedálnička úplne vyškrtol mlieko, mliečne výrobky a mäso, začal piť veľa vody a konzumovať kvantá zeleniny. Výsledok sa dostavil a dnes nenájdete na Brianovej tvári ani stopu po akné.

Podľa odborníkov je príčin vzniku zapálených vyrážok niekoľko. Môžu to byť hormonálne zmeny, dedičnosť, poruchy delenia a dozrievania buniek či baktérie. Akné môže signalizovať aj prekyslenie organizmu, ku ktorému prispieva nadmerná konzumácia kyselinotvorných potravín ako mäso, mlieko, syry, vajíčka, ocot, soľ, sladené limonády. To bol zrejme aj Brianov prípad, keďže mu pomohla práve diéta.

Zdroj: YouTube.com