Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o veľkom škandále Donalda Trumpa, ktorý sa týkal jeho pomeru s herečkou filmov pre dospelých a hviezdou siene slávy magazínu AVN Stormy Daniels. Tá sa teraz rozhodla, že už nebude viac mlčať a prezidenta dokonca zažaluje.

V súdnej obžalobe stojí, že vzhľadom k tomu, že Trump osobne nepodpísal žiadnu dohodu o mlčanlivosti, Stormy k mlčaniu o tom, čo sa medzi ňou a Donaldom pred rokmi skutočne stalo, nič nezaväzuje. Zmluvu podpísala len Daniels a Trumpov právnik a “dievča pre všetko” v jednom – Michael Cohen.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Žaloba sa takisto týka Cohenových pokusov spred dvoch týždňov, kedy sa snažil Stormy Daniels zastrašovať. “Aby bolo jasné, pokusy zastrašovať (Daniels), aby mlčala a “držala hubu” v snahe ochrániť pána Trumpa pokračujú nezmenené,” píše sa v žalobe podanej na vyšší súd v Los Angeles. Ďalej je v dokumente uvedené, že pri snahe Stormy Daniels odhaliť detaily aféry médiám, Trump a Cohen od nej agresívne žiadali mlčanlivosť, čím sa usilovali o zaistenie Trumpovej výhry vo voľbách.

Žaloba, ktorej 28-stranovú kópiu je možné oficiálne nájsť na webe a je verejne prístupná, obsahuje tiež prvé verejné potvrdenie od Stormy Daniels o afére od doby, kedy sa škandál prevalil. (Daniels) začala intímny vzťah s pánom Trumpom v lete 2006 v Lake Tahoe a vzťah pokračoval do roku 2007. Tento vzťah zahŕňal, okrem iného, aspoň jedno “stretnutie” s pánom Trumpom v bungalove hotelu v Beverly Hills,” píše sa v dokumente.

Trumpovi by táto žaloba mohla spôsobiť naozaj vážne problémy, keďže viaceré mimovládne organizácie doručili sťažnosti tvrdiace, že peniaze, ktoré Daniels od Trumpa dostala, boli v podstate ilegálnou podporou jeho predvolebnej kampane, nakoľko boli použité na ovplyvnenie výsledku volieb.

V súčasnosti platbu vyšetruje americká FBI na podnet dvoch demokratických členov kongresu. Keď sa preukáže, že peniaze na umlčanie Stormy slúžili na pomoc k výhre vo voľbách, bude tento čin vyšetrovaný ako závažný zločin.

Zdroj: avn.com | Foto: Facebook, Instagram