Ste milovníkom relaxu a adrenalínu? Tieto dve zdanlivo navzájom sa vylučujúce aktivity sa spájajú v jednu na hojdacích sieťach v talianskych Dolomitoch, kde si odvážlivci z celého sveta prichádzajú odpočinúť a užiť neskutočný nadhľad.

Tradíciu tohto netypického relaxu začali Alessandro d´Emilia a Armin Holzer v roku 2012. Odvtedy sa tam každoročne začiatkom októbra vydáva stále viac a viac dobrodruhov, ktorí si prichádzajú vychutnať jedinečnú atmosféru, akú nezažijete nikde inde na svete. Pred storočím prišlo na týchto miestach v talianskych Alpách v Monte Piana k divokým bitkám, kde stratilo život približne 18 000 mladých vojakov. Ideou stretnutí je uctiť si priateľstvo a mier, čo symbolizujú natiahnuté hojdacie siete medzi vrcholkami hôr.

Fotograf Wahlhütter hovorí, že je vďačný za to, že môže byť súčasťou tejto jedinečnej udalosti. Ide o stretnutie a zvláštny zážitok pre každého, kto sa jej zúčastňuje. Dalo by sa to nazvať aj ako určitý typ festivalu. Účastníci tu strávia dni aj noci, a preto majú k dispozícii kuchyňu, bar a úžasné muzikálne jamovačky, ktoré len podtrhávajú pocit slobody. Taktiež sa môžu zúčastniť joga stretnutí alebo si skočiť tandemový zoskok.

Niekomu to môže pripadať šialené, niekomu zas obdivuhodné. Kombinácia jedinečnej atmosféry hôr, ticha a hojdačky niekoľko stoviek metrov nad zemou priťahuje a naháňa hrôzu zároveň. Presuňte sa s nami z bezpečia vášho gauča do výšin hôr v Dolomitoch a užite si ten nadhľad.

Zdroj: Mymodernmet.com, Youtube