Redaktor sa na tlačovej konferencii opýtal basketbalového trénera, prečo pustil svojho hráča do nemocnice za rodiacou manželkou, keď mal jeho tím práve odohrať dôležitý semifinálový zápas. Tréner svojou reakciou ukázal, že má srdce na pravom mieste!Basketbalový tréner zostal zaskočený otázkou redaktora – čo si myslí o odchode svojho hráča za rodiacou maželkou. Avšak pohotovo zareagoval: “Čo si o tom myslím? Pustil som ho.” To otravnému redaktorovi nestačilo a nemiestne otázky posúval ďalej:

Reportér: Myslíte, že je to normálne, aby hráč opustil tím počas dôležitých bojov v semifinále?
Tréner: Máš deti? Keď budeš mať deti, pochopíš. Pretože to je vrchol pre človeka. Myslíš si, že basketbal je najdôležitejšia vec v živote?
Reportér: Nie, ale semifinále je dôležité…
Tréner: Pre koho to je dôležité?
Reportér: Pre tím.
Tréner: Pre ktorý?
Reportér: Zalgiris.
Tréner:  Keď uvidíš svoje prvé dieťa, pochopíš, čo je najdôležitejšia vec v živote. Pretože nič nie je väčšie ako narodenie dieťaťa. Žiadne tituly, nič. Augusto Lima je teraz v siedmom nebi. A ja sa z neho teším.

Video z tejto tlačovej konferencie

VIAC ŠPORTU nájdete na Sportovymagazin.sk >>> TU

Zdroj|Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Noro
„Ak nemôžeš lietať, tak bež. Ak nemôžeš bežať, tak kráčaj. Ak nemôžeš kráčať, tak sa plaz. Ale nech už robíš čokoľvek, tak sa stále hýb vpred. “ – Martin Luther King Jr.