Home MIX Tréner Craig Ramsay v mladosti: S tým három na hlave ho nespoznáte!

Tréner Craig Ramsay v mladosti: S tým három na hlave ho nespoznáte!

0
Tréner Craig Ramsay v mladosti: S tým három na hlave ho nespoznáte!

Od slovenskej hokejovej reprezentácie sme toho na tohtoročných majstrovstvách sveta veľa očakávali. Nie že by slovenské mužstvo malo tak veľkú kvalitu, no šampionát sa konal práve v našej krajine.

Podujatie v nás napokon zanechalo horkosladkú príchuť – hoci sme opäť nešťastne nepostúpili zo skupiny, výkony mužstva boli po dlhej dobe na výbornej úrovni a naša hra miestami lahodila očiam. Podľa fanúšikov bol hlavným strojcom slovenského pookriatia kanadský tréner Craig Ramsay. 68-ročný lodivod, ktorý ako asistent trénera Tampy Bay získal v roku 2004 Stanley Cup, zasadol na lavičku slovenskej hokejovej reprezentácie v auguste 2017. Za dva roky pri národnom tíme dosiahol s mužstvom neodškriepiteľný herný progres.

Avšak predtým, než kouč Ramsay prišiel na Slovensko, skúsenosti nezbieral iba ako tréner, ale aj ako aktívny hráč. Počas kariéry v NHL hájil farby Buffala Sabres, v ktorého drese odohral 14 sezón a nazbieral 672 bodov v 1070 zápasoch. Dokonca získal Selkeho trofej pre najlepšie brániaceho útočníka NHL. Bývalé skvelé ľavé krídlo by ste však pred vyše 35 rokmi možno ani nepoznali. Lysú hlavu Craiga Ramsayho kedysi pokrývalo husté háro a namiesto dnes dokonale hladkého oholenia nosil rodák z ontárijského Westonu štýlové bokombrady. V tej dobe to musel byť lámač ženských sŕdc, čo poviete?

Craig Ramsay dnes

Craig Ramsay kedysi

Foto: Twitter