Trainspotting 2 odpáli svoju filmovú premiéru už v nadchádzajúcich dňoch! Kultový film z deväťdesiatych rokov prichádza so svojim dlho očakávaným pokračovaním a my sa modlíme, aby bol aspoň z polovice tak dobrý ako jednotka. Trainspotting je klasika z roku 1996, ktorá vtipne mapuje životy chalanov závislých od heroínu v škótskom Edinburghu. Film založený na románe provokatívneho spisovateľa Irvina Welsha teraz prichádza s dohrou v podobe T2 Trainspotting, pričom Welsh vydal voľné pokračovanie s názvom Po*no už v roku 2002. My vám o novinke T2 Trainspotting prinášame všetky informácie, ktoré sú doposiaľ známe.

1. Filmová premiéra by mala byť uvedená 27. januára.

2. Film nebude (tradične) príliš vernou adaptáciou románu Po*no. Autor Welsh tvrdí, že bolo potrebné vyvinúť hlavne minulosť hercov, pretože keď samotný román vyšiel, boli už o desať rokov starší a teraz sú starší až o dvadsať rokov. Celá táto záležitosť sa musela vziať do úvahy aj pri natáčaní pokračovania.

3. Spudov štýl obliekania zostane rovnaký.

https://twitter.com/thomasjbrown1/status/730455950474260480

4. Ewan McGregor, ktorý hral v Trainspottingu roztomilého antihrdinu Rentona, na pokračovanie filmu zmenil názor. Prvé správy o projekte tvrdili, že vraj bude podľa neho hrozná škoda, ak bude mať film pokračovanie. V skutočnosti to však nie je celkom presné – v roku 2003 na filmovom festivale v Cannes Mcgregor povedal: “Bola by hrozná škoda, aby pokračovanie nebolo tak dobré ako jednotka”.

5. Niektoré ukážky z filmu už prenikli na web. Sick Boy bude evidentne ešte horším chlapcom ako v jednotke a Renton sa naopak zmení na slušáka.

6. Rozpočet filmu je podstatne vyšší než pri jednotke. Trainspotting bol vyrobený za cca 1,5 milióna libier, pričom jeho pokračovanie sa blíži k sumičke 13 miliónov libier. Tomu sa hovorí parádny rozdiel!

7. Dej sa natáčal aj v škótskom parlamente! Pokiaľ sa dá tejto snímke veriť…

8. Ikonický monológ “Vyber si život” bol pozmenený. Tentokrát bude odkazovať aj na sociálne siete a iné utrpenia moderného života.

9. T2 prinesie zamyslenie a emotivitu. Tvorcovia tvrdia, že chcú, aby si divák položil otázku: “Čo som to, k*rva, urobil so svojim životom?”

10. Postava Tommyho, ktorý zomrel po tom, ako sa stal závislým od drog, sa opäť dostane do filmu, aj keď iba prostredníctvom záberov z jednotky. T2 teda využije aj niektoré obrazy z nesmrteľného originálu.

11. Nebude to priemerné pokračovanie! Ewan McGregor sľúbil, že 20-ročná medzera medzi filmami znamená pre T2 jediné: “bude ako dravé zviera”. “Pri pokračovaniach sme mnohokrát svedkami toho, že nie vždy všetko funguje presne tak, ako má, my však takúto možnosť nebudeme akceptovať,” vyjadril sa herec.

12. Soundtrack je už známy! Úvodný song bude zrejme od kapely Wolf Alice a skladba ponesie názov Silk. K filmu veru sedí perfektne.

13. Pred prečítaním scenáru k druhému Trainspottingu boli všetci tak trochu nervózni. Nikto nechcel nevydareným pokračovaním zničiť kultovú jednotku, ako tomu často býva. Tvorcovia sa ale zhodli, že scenár ku dvojke je absolútna pecka. Zatiaľ nám teda neostáva nič iné ako im dôverovať.

Samotný stvoriteľ pôvodných noviel, ktoré sa stali predlohami pre filmy, tvrdí, že dvojka bude ešte väčšia bomba ako jednotka!

Uniknuté fotografie z natáčania filmu

trainspotting2trainspotting 2trainspotting 2trainspotting 2trainspotting 2Zdroj: nme.com | Video: YouTube | Foto: nme.com, Twitter, Giphy, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Goldie
Nenápadne preniká do sveta "pánov tvorstva". A že to je riadna výzva, to vie už od začiatku...