Home Kultúra TRAILER pre ruskú verziu Chernobylu je vonku: Ľuďom sa vôbec nepáči!

TRAILER pre ruskú verziu Chernobylu je vonku: Ľuďom sa vôbec nepáči!

0
TRAILER pre ruskú verziu Chernobylu je vonku: Ľuďom sa vôbec nepáči!

Seriál Chernobyl z produkcie HBO sa stal celosvetovým hitom a neobišiel ani našich divákov. 5-dielna dráma opisujúca tragické udalosti v jadrovej elektrárni neďaleko ukrajinského mesta Pripjať je druhým najlepšie hodnoteným seriálom na webe CSFD.cz (Česko-slovenský filmová databáza) a aj na portáli IMDb.

Skvelé herecké výkony a výborne podaný príbeh udalostí týkajúcich sa výbuchu jadrovej elektrárne Chernobyl z 26. apríla 1986 spôsobili doslova ošiaľ. Medzi filmovými a seriálovými fanúšikmi nenájdete takmer nikoho, kto by tento počin nevidel. Ešte menej je tých, ktorým by sa seriál nepáčil. Najviac odporcov má pravdepodobne v Ruskej federácii, kde mnohí považujú príbeh za prekrútený.

Zrejme aj preto sa ruskí filmári rozhodli natočiť vlastnú verziu, ktorá má svetu ukázať, ako sa tragické udalosti odohrali podľa nich naozaj. “Existuje teória, že do černobyľskej jadrovej elektrárne prenikli Američania. Mnoho historikov nevylučuje možnosť, že v deň výbuchu v elektrárni pracoval agent nepriateľských spravodajských služieb,” prezradil pre denník Komsomolskaya Pravda teóriu o agentovi CIA režisér seriálu Aleksei Muradov.

Trailer na ruskú verziu Chernobylu už uzrel svetlo sveta, avšak z YouTube bol po obrovskej vlne kritiky a neúspechu stiahnutý. Vy si ho môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Ruský Chernobyl – Trailer

Ak vám video nejde prehrať, pozriete si ho >>TU<<

Zdroj: BBC.com, Facebook | Foto|Video: YouTube, Facebook