Severná Kórea je považovaná za ohrozovateľa mieru. Nerešpektuje rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN a straší svetovou vojnou. Severokórejský diktátor Kim Čong-un je označovaný za raketového muža a svet sa desí chvíle, kedy prestane provokatívne napínať svoje svaly a vyhrážky do bodky splní. Teraz sa ale ukázalo, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.Na svetlo sa totiž dostali fotografie turistu, ktorý svojím fotoaparátom zachytil slávnu Kimovu armádu. A tá je veru kadečo iné, len nie bojaschopná. Fotografie ako prvý zverejnil server Daily Mail a vidno na nich vojenské vozidlo obávanej severokórejskej armády. Nejde však o žiadnu ultramodernú techniku, ale o starý vrak, navyše ešte poháňaný drevom! Táto technológia sa v Európe nepoužíva už od druhej svetovej vojny…

Turista okrem zastaraných nákladných áut odfotil aj vyčerpaných vojakov spiacich na ceste, auto so šiestimi sedadlami, v ktorom sa vezie minimálne dvojnásobok mužov, a zachytil aj vojačku, ktorá má síce oblečenú vojenskú uniformu, ale k nej má obuté vyšmatlané topánky na podpätkoch.

Snímky sa podarilo urobiť medzi Mount Kumpang a prístavným mestom Wonsan na východnom pobreží Severnej Kórei. Len zázrakom ich turista prepašoval z krajiny, pretože každý návštevník sa musí pri vycestovaní podrobiť prísnej kontrole. Tak čo poviete, je Kimova armáda skutočne tým strašiakom, alebo sú vyhrážky diktátora len obyčajným  detským bu-bu–bu?

Foto: Dailymail.co.uk, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.