Dobrá vojenská technika je základom každej kvalitnej armády. Už od dávnych čias si ľudia zakladali na rôznych vylepšeniach svojich zbraní a vozidiel. Vojaci Islamského štátu v tomto nijako nezaostávajú, no autá ich armády by toho pravdepodobne veľa nevydržali. 

Pred časom sa v Moskve uskutočnila medzinárodná prehliadka zbraní a vojenskej techniky, na ktorej mohli návštevníci vidieť naozaj zaujímavé kúsky. Medzi tie patrila aj vojenská korisť, ktorú sa podarilo Rusom získať počas mnohých úspešných bojov. Vďaka tomu mohli ľudia zistiť, aké kúsky používa na obranu či útok armáda Islamského štátu. A nie je to veru žiadna sláva.

Ich armádne stroje sú pôvodom staré americké Hummery, ktoré si svojpomocne upravili. Použili k tomu pozvárané oceľové pláty, z ktorých si na ochranu vyrobili štíty a využili radlice, pochádzajúce pravdepodobne z poľnohospodárskych strojov. Okná nahradili malými priezormi, ktoré očividne slúžia akurát na vysunutie väčšej zbrane. Namiesto nárazníku v mnohých prípadoch použili špicatý pluh. Aj takto sa teda dá do určitej miery v prípade vojenského konfliktu ochrániť, no v porovnaní s obrovskými pancierovými monštrami, ktoré využívajú vyspelé armády, vyzerajú tieto vozidlá prinajmenšom smiešne.

Armádné vozidlá ISIS

Zdroj: Twower.livejournal.com | Foto: Autoforum.cz