Musíme si priznať, že v posledných rokoch už nepatríme medzi najlepšie hokejové reprezentácie. To sa odrazilo aj na fakte, že budúci rok zažije náš hokej niečo, s čím sme si nerobili starosti už skoro 20 rokov!

Slovenskí hokejisti sa od svetového šampionátu v roku 2013 neobjavili vo štvrťfinále žiadneho veľkého turnaja, či už na MS alebo na olympijských hrách. Jasným signálom toho, že sa nachádzame medzi tímami tzv. druhého sledu je aj to, že budúci rok budeme musieť bojovať o účasť na hokejovom turnaji pod piatimi kruhmi v kvalifikácii. A to sme nezažili od olympiády v Salt Lake City v roku 2002.

Na ďalších štyroch olympiádách (2006-2018) sme mali účasť medzi najlepšími zabezpečenú priamo vďaka výsledkom, ktoré sme v tom čase dosiahli. Istotu štartu má však len prvých 8 tímov v rebríčku IIHF, no a Slováci sa v ňom aktuálne nachádzajú až na deviatom mieste. Kvalifikáciu o ZOH 2022 v Pekingu by sme tak mali odohrať v septembri budúceho roka u nás na Slovensku a našimi zatiaľ istými súpermi sú Bielorusko a Rakúsko, ku ktorým pribudne ďalší tím z tzv. predkvalifikačného kola.

Slovákov čaká budúci rok ťažký boj o olympiádu.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/Hockeyslovakia