Chýb rozhodcov počas hokejových zápasov pribúda stále viac a viac na každej úrovni. Počas MS v hokeji kvôli pánom v pruhovaných dresoch stratila zopár bodov aj naša reprezentácia, no ani v NHL to nie je s nimi žiadna sláva. Ku mnohým sťažnostiam na rozhodcov určite pribudne aj ďalšia od vedenia Bostonu Bruins! 

Piaty duel série o Stanley Cup medzi Bostonom a St. Louis sa hral na domácom ľade Medveďov za stavu 2:2 na zápasy. Tento súboj bol považovaný za kľúčový, pretože jeho víťaz pôjde do ďalšieho merania síl s možnosťou definitívne ukončiť sériu vo svoj prospech. Vyhrať sa podarilo St. Louis, keďže na ľade Bostonu triumfovali pomerom 2:1 a v domácom prostredí budú môcť v prípade ďalšieho víťazstva oslavovať zisk prvého Stanley Cupu vo svojej histórii.

Fanúšikov Bostonu však rozohnila situácia pred druhým inkasovaným gólom. V 51. minúte bol totiž domáci útočník Noel Acciari, vo vlastnom obrannom pásme priamo pred očami rozhodcu, jasne podrazený a prestal hrať. Rovnako zareagoval aj faulujúci hráč St. Louis Tyler Bozak, ktorý už čakal dvojminútový trest, no na veľké prekvapenie všetkých prítomných sa hralo ďalej a z pokračujúcej akcie zvýšili hostia na 2:0. Tento gól sa v konečnom dôsledku ukázal ako víťazný a vyvolal na štadióne množstvo negatívnych reakcií. Veď aj samotný prezident Bostonu Bruins Cam Neely neudržal nervy na uzde a z celej sily odhodil plastovú fľašku do protiľahlej steny!

Chyba rozhodcov v zápase Boston -St.Louis

Foto|Video: YouTube