Zápas Slovenska s Veľkou Britániou na MS v hokeji si musel v pokoji užiť každý fanúšik nášho tímu. Slováci “s prstom v nose” zvíťazili 7:1 a ich herný prejav bavil všetkých divákov. Útočník Libor Hudáček však po stretnutí priznal, že hráči nespĺňali pokyny trénera! 

28-ročný Libor Hudáček patrí k veľmi obľúbeným slovenským hokejistom. Často sa na ľade rád hrá s pukom a vie vymyslieť mnohé prekvapivé prihrávky či zakončenia. V rozhovore pre SME sa po zápase s Britániou vyjadril, že tréner Craig Ramsay bol počas zápasu na striedačke aj napriek hladkému priebehu nervózny: „Tréner bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje.” 

Ramsay sa totiž do nášho mužstva snaží vniesť zámorský štýl založený na aktívnom korčuľovaní a tímovej hre, ktorý sa mužstvu v zápasoch na MS osvedčil. Hudáček mal však na taktiku v zápase proti Britom vlastný názor: „Sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov.” Otázne však zostáva, či takýmito vyjadreniami potešia hráči aj samotného trénera Ramsayho.

Slovensko – Veľká Británia zostrih

Zdroj: SME.skFoto|Video: Instagram/Hockeyslovakia, YouTube