V ostatných dňoch slovenskú verejnosť šokovala správa o zadržaní exministra a bývalého riaditeľa TV Markíza. Pavol Rusko bol zadržaný za údajnú objednávku vraždy svojej niekdajšej spoločníčky Sylvie Volzovej, na ktorú si mal najať obávaných chlapcov z podsvetia. Boss Černák mal na krutú výpoveď v neprospech Ruska dobrý dôvod. Dostane ho ale to, že začal „spievať“, na slobodu?

Mikuláš Černák vo výpovedi o objednávke vraždy z roku 1997 natrel niekdajšieho politika a šéfa súkromnej slovenskej televízie – Pavla Ruska. Prominentný chlap sa mal pokúsiť zbaviť svojej spoločníčky, s ktorou mal v tej dobe obchodné spory. Vraždu malo vykonať podsvetie a Volzová mala po prepísaní svojho podielu na Ruska nenávratne zmiznúť. Černák si na pomoc plánovanej vraždy prizval aj „sýkorky“ – Róberta Lališa „Kýbľa“ a Miloša Kaštana.

 Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Pavol Rusko
Pavol Rusko

Bývalý mafiánsky boss, samozrejme, nezačal „spievať“ len tak bezdôvodne. Na spoluprácu s políciou má dobrý dôvod a to: podmienečné prepustenie na slobodu a zlosť na bývalých komplicov, ktorí sa voľne prechádzajú po slobode. „Mikuláš Černák môže požiadať o podmienečné prepustenie z výkonu trestu najskôr po 25 rokoch výkonu trestu doživotného väzenia. Starý Trestný zákon totiž neumožňoval uložiť tzv. absolútne doživotie, teda doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia,“ uviedol pre portál cas.sk advokát Lipšic.

mikulas cernak
Mikuláš Černák v časoch svojej najväčšej moci
Mikuláš Černák
Mikuláš Černák dnes

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook, Youtube