Službu Google Maps používa asi väčšina z vás, hlavne ak ide o rýchle nájdenie adries alebo trás. Tušili ste ale, že vďaka tejto službe sa môžete poprechádzať aj po tých najdesivejších miestach na Zemi? Opustený blázninec či kolumbijskí gangstri… to všetko uvidíte bez toho, aby ste vytiahli päty z domu.

Toto sú najdesivejšie miesta na svete z pohľadu Google Maps a nechýba na nich ani Slovensko!

10. Bábky v životnej veľkosti v japonskej dedinke

najdesivejšie miesta na svete

Nevieme, čo do pekla, sa deje v tejto japonskej dedine. Ale jedna vec je istá. Obyvatelia zbožňujú vyrábanie bábok v životnej veľkosti. A špeciálne s podobou zosnulých ľudí, ktorí tu kedysi žili.

9. Prepad v Kolumbii

najdesivejšie miesta na svete

Teraz už s istotou vieme, že Kolumbia nie je miestom vhodným na nočnú prechádzku. Dokonca ani cez deň sa tu nebudete cítiť bezpečne.

8. Ľudia v divných maskách

najdesivejšie miesta na zemi

Nedokážeme si ani tipnúť, čo sa na tomto mieste naozaj deje. Na Halloween to ale nevyzerá.

7. Krátery

najdesivejšie miesta na svete

Pozrite si zbierku kráterov, ktorá zostala ako pamiatka na Studenú vojnu. Stovky atómových bômb bolo testovaných práve na tomto mieste.

6. Cintorín lietadiel

najdesivejšie miesta na svete

Tušili ste, že existuje cintorín pre lietadlá?

5. Ostrov Hashima

najdesivejšie miesta na svete

Zabudnutý ostrov na pobreží Japonska, na ktorom boli do filmu Skyfall natočené niektoré dych vyrážajúce scény.

4. Poveglia – ostrov v Taliansku

najdesivejšie miesta na svete

Tento taliansky ostrov sa stal karanténou pre obete moru. Po jeho priblížení uvidíte aj niekoľko budov, ktoré slúžili na liečbu psychických porúch. Dnes sú budovy blázninca v dražbe, dúfajúc, že tu niekto bude chcieť vytvoriť luxusný dovolenkový rezort. Na ostrove bola natočená aj epizóda populárnej show The Ghost Adventures, pričom viacero jej účastníkov sa zhodlo, že by sa sem vrátiť už nikdy nechcelo.

3. Rómske ghetto na Slovensku

najdesivejšie miesta na svete

Toto je podľa Google Maps jedno z najpustejších a najdepresívnejších miest vôbec. V noci by sa na košický Lúnik IX. asi nikto dobrovoľne nevybral.

2. Miesto činu v Kalifornii

najdesivejšie miesta na svete

Scenéria ako vystrihnutá z amerických kriminálok – miesto činu zachytené na satelitnej snímke.

1. Ostrov Severný Sentinel

najdesivejšie miesta na zemi

Lesný porast na ostrove je tak hustý, že pri pohľade z vesmíru vyzerá ako zelená škvrna. Toto miesto je domovom jedného z posledných domorodých kmeňov, nedotknutých modernou civilizáciou. Veľa sa o ňom nevie, domorodci odmietajú akýkoľvek kontakt s okolitým svetom a nie je vylúčené, že by prípadných návštevníkov ihneď zabili.

Zdroj: askmen.com | Foto: Google Earth, pixabay.com