Svetoznámy magazín Time zverejnil koncom ulynulého roka zoznam top desiatky najlepších filmov za rok 2016. Nájdeme v ňom rôzne štýly filmov a určite si každý z vás príde na svoje. Podľa nás je číslo 5 povinná jazda každého chlapa, ale päťka rozhodne nie je jediným vynikajúcim filmom z tohto výberu. 🙂

Smrtiaci príliv

Strhujúci dramatický thriller v hlavnej úlohe s krásnou Blake Lively. Tá stvárnila Nancy, ktorá sa osamote vybrala surfovať, ale napadol ju biely žralok. Napriek tomu, že ju od prežita delí len pár metrov, musí zviesť najťažší boj svojho života.

Everybody Wants Some

Táto klasická komédia prináša parádny oddychový film o partii vysokoškolákov, ktorej začína semester. Majú teda posledných pár dní na to, aby si užili poriadnu párty. Mladí vysokoškoláci sa poriadne odviažu.

La La Land

Toto je film hodný na navodenie atmosféry, keď budete mať u seba doma dámsku návštevu. Klasický hollywoodsky romantický príbeh v hlavnej úlohe s Emmou Stone a Ryanom Goslingom. Americkými kritikmi je však tento film hodnotený veľmi dobre, takže možno dokáže zaujať aj nejedného chlapa.

Tower

Netradičný animovaný dokument od režiséra Keitha Maitlanda. Dej filmu sa odohráva v Austine v lete 1966. Neznámy strelec zaberá horné podlažie hodinovej veže v univerzitnom areáli a začína páliť po okoloidúcich…

Manchester by the Sea

Lee Chandler po smrti svojho staršieho brata zisťuje, že sa stáva určeným opatrovníkom svojho synovca Patricka. Lee opúšťa svoje zamestnanie a vracia sa do malej dedinky, aby sa postaral o temperamentného puberťáka a vyrovnal sa so svojou minulosťou.

https://www.youtube.com/watch?v=qtt0zwr3l_A

Mlčanie

Historická dráma, ktorú režíroval známy Martin Scorsese, prináša príbeh dvoch mladých mníchov, ktorí sa vydajú hľadať svojho zmiznutého učiteľa. Dej filmu sa odohráva v 17. storočí v Japonsku a o napätie v ňom nie je núdza.

https://www.youtube.com/watch?v=-eWYF-a3pUI

Elle

Francúzsko-belgická dráma, niekedy uvádzaná aj ako thriller, prináša príbeh Michelle. Silná žena, ktorá vládne veľkej firme a v nej, aj doma, vládne železnou rukou. Všetko sa zmení, keď ju doma napadne neznámy muž.

Loving

Dramatický príbeh z roku 1958. Američan a beloch Richard Loving si vzal za manželku Afroameričanku Mildred. Manželia sú však uväznení štátom Virginia, pretože svojím sobášom porušili rasové zákony. Po tom, čo ich z Virginie vyhostia, Lovingovci štát zažalujú.

Paterson

Americko-nemecká komediálna dráma prináša príbeh Patersona, šoféra autobusu v rovnomennom meste Paterson. Paterson a jeho žena Laura zažívajú svoje víťazstvá i prehry každý všedný deň a tento film poukazuje na tie najmenšie, no veľmi dôležité detaily našich životov. Opäť ten typ snímky, ktorá sa hodí na navodenie atmosféry pri dámskej návšteve.

https://www.youtube.com/watch?v=ClRNg42G1nQ

Moonlight

Americká dráma rozpráva príbeh mladého černocha, ktorý vyrastá v problematickej časti mesta Miami. Tento film prináša strhujúci pohľad na jeho život od dospievania až po dospelosť. Film Moonlight získal štyri ocenenia na ceremoniáli Gotham Independent Film Awards v New Yorku.

Zdroj: Csfd.cz, Time.com | Foto|Video: YouTube