Ako každý rok, aj tento zostavila slovenská verzia magazínu Forbes rebríček najbohatších ľudí Slovenska. Prvá priečka možno až tak neprekvapí, no pribudli aj nováčikovia.

Slovenská verzia magazínu Forbes zverejnila rebríček Slovákov, ktorí majú najmenej hlboko do vrecka. Niektoré známe a zvučné mená sa ako každý rok objavili aj na tohtoročnom zozname, no pribudli i nové tváre, a dokonca sa klub miliardárov rozrástol z jedného na dvoch členov. Ale nepredbiehajme a predstavme si TOP 10 z raja zlatokopiek pekne po poriadku.

10. Ivan Jakabovič, J&T

Finančník s majetkom 500 miliónov eur prepožičal zo svojho priezviska J v názve J&T. Na Vianoce vraj najradšej dostáva ponožky a pyžamo, vstáva každý deň o siedmej a so svojou partnerkou Riou Strculovou vychováva malú dcéru. Veľký biznis rozbehol počas kupónovej privatizácie, kedy obchodovali s cennými papiermi.

9. Jozef a Patrik Tkáčovci, J&T

Otec a syn, ktorých T v priezvisku je slávne v názve J&T, vlastnia majetok vo výške 520 miliónov eur. Táto dvojica býva označovaná ako finanční žraloci a sú najdôležitejšími postavami finančnej skupiny.

8. – 7. Rudolf Hrubý, Peter Paško, ESET

Spoluzakladatelia firmy ESET vlastnia každý majetok vo výške 570 miliónov eur. Svoju firmu založili spolu s Miroslavom Trnkom v roku 1992, no prvý milión zarobili už rok predtým. Začínali v obývačke s počítačmi, ktoré dnes nájdete len v múzeu.

6. – 5. Miroslav Trnka, ESET

Spoluzakladateľ firmy ESET s majetkom vo výške 590 miliónov eur.

6. – 5. Tomáš Chrenek, MORAVIA STEEL/Třinecké železárny, AGEL

Slovenský multimilionár žijúci v Prahe vlastní majetok vo výške 590 miliónov eur. Majiteľ Moravia Steel a akciovky Agel už nejakú dobu rokuje s Američanmi o odkúpení košických železiarní US Steel.

4. Milan Fiľo, ECO INVEST

Veľkopodnikateľ vlastní majetok vo výške 600 miliónov eur. Je majoritným majiteľom futbalového klubu MFK Ružomberok a firmy Eco Invest. Počas Mečiarovho režimu ovládol ružomberskú celulózku a v médiách bol spájaný s kontroverzným mýtnym systémom.

3. Jaroslav Haščák, PENTA INVESTMENTS

Podnikateľ a vedúca osoba skupiny Penta s majetkom vo výške 630 miliónov eur. Pente patrí poisťovňa Dôvera a sieť nemocníc či lekární. V médiách sa jeho meno uvádza ako hlavný človek v kauze Gorila.

2. Ivan Chrenko, HB REAVIS

Slovenský developer vlastní majetok v hodnote 1,02 miliardy eur. Má za sebou projekty ako Aupark či Twin City v Bratislave. Čiernou ovcou jeho aktivít je známa budova Apollo Business Center, ktorá musela byť pre zlú statiku zatvorená.

1. Andrej Babiš, AGROFERT HOLDING

Podnikateľ, ktorý sa vďaka prosperujúcej firme Agrofert drží pravidelne na špici slovenského rebríčka najväčších boháčov, vlastní majetok v hodnote 2,59 miliardy eur. Medzi inými mu dobre zarába aj chemický závod Duslo Šaľa. Nedávno vstúpil aj do českej politiky, kde sa stal lídrom hnutia ANO a od 2014 začal pôsobiť ako český minister financií. Nepoužíva e-maily a všetky dôležité informácie si zapisuje do veľkého kalendára, ktorý nosí všade so sebou. Tvrdí, že najväčším luxusom nie sú peniaze, ale čas.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Facebook