Po včerajšej prehre Slovenska 5:6 v úžasnom zápase proti Kanade na MS v hokeji 2019 sa strhla veľká vlna kritiky na prítomných divákov. Za pískanie počas kanadskej hymny ich internet veľmi rýchlo odsúdil, no to, čo k tomu povedal náš kanadský kouč Craig Ramsay, vás určite prekvapí! 

Mnohí sa donedávna pýtali, kde je údajný “systém” a poriadok, ktorý mal nastoliť v hre našej repre kanadský tréner Craig Ramsay, no po troch skvelých zápasoch proti TOP favoritom turnaja musí každý konštatovať, že ten chlap vie, čo robí. Novinárov po zápase však okrem názoru na náš výkon zaujímal aj Ramsayho pohľad na piskot počas hymny jeho rodnej Kanady.

Ramsay sa k tomu vyjadril, že na konci zápasu by mali ľudia rešpektovať hymnu, ale aj on chápe ich emócie po takom divokom stretnutí: „Musím povedať, že ak by som sedel tam hore, asi by mnou tiež trochu lomcovali emócie. Fanúšikovia sa nás stále snažia hnať dopredu, robia pre to všetko a toto pre nich bolo veľké sklamanie.” Slovenským priaznivcom teda po smolnej prehre neostáva nič iné iba dúfať, že sa už nič podobné nebude opakovať a v ďalších zápasoch si budeme môcť pospevovať opäť našu hymnu.

Slováci síce Kanadu nezdolali, no vzbudili vo fanúšikoch dlho nevídaný optimizmus.

Zdroj: Korzar.sme.sk | Foto: Instagram/Hockeyslovakia