Slovenskí hokejisti túžia už od roku 2013 po postupe do štvrťfinále MS v hokeji, no zatiaľ sa to javí ako neprekonateľný cieľ. O nič ľahšie to nebudú mať naši chlapci ani budúci rok, kedy sa nám črtá veľmi náročná základná skupina! 

Slováci nepostúpili do štvrťfinále svetového šampionátu v hokeji ani tento rok na domácom turnaji. V skupine sme skončili na piatom mieste, o čom rozhodli tri prehry v rade s Fínskom (2:4), Kanadou (5:6) a najmä s Nemeckom (2:3). Herný prejav aj sila nášho mužstva boli síce lepšie ako po minulé roky, no o to viac fanúšikov mrzí nevyužitá šanca. Ďalší rok to totiž už vonkoncom nebude prechádzka ružovou záhradou.

Na MS, ktoré sa budú konať vo Švajčiarsku, to zatiaľ vyzerá tak, že sa opäť stretneme s Kanadou, Dánskom a Veľkou Britániou ako tento rok. Tieto tímy však doplnia silní Švédi, Česi a najmä domáci Švajčiari, ktorí budú určite hladní po úspechu. Osmičku v tejto základnej skupine uzatvárajú navrátilci do elitnej kategórie z Bieloruska. Je možné, že dôjde ešte k organizačnej výmene medzi Švajčiarskom a Nemeckom, no ani v tom prípade by nás nič ľahké nečakalo.

Skupiny pre MS v hokeji 2020 podľa rebríčka IIHF

Skupina A: Kanada, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Slovensko, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia

Skupina B: Rusko, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Budú sa Slováci budúci rok už konečne radovať z postupu?

Zdroj: Sme.sk | Foto: Instagram/Hockeyslovakia